Liga angielska - 45. kolejka League One: Gillingham FC - Charlton Athletic FC 0-2 (0-2)

27 kwietnia na Priestfield Stadium odbyło się starcie 45. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Gillingham FC i Charltonu Athletic. Mecz zakończył się zwycięstwem Charltonu Athletic 2-0. Na stadionie stawiło się 8 047 widzów.

45. kolejka Anglia - League One
2019-04-27 16:00 | Stadion: Priestfield Stadium | Widzów: 8047 | Arbiter: L. Swabey
J. Cullen 42'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie arbiter pokazał kartkę Luke'owi O'Neillowi z Gillingham FC.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Charltonu Athletic (”The Addicks”) w 24. minucie spotkania, gdy Joe Aribo strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ben Purrington.

Drużyna Gillingham FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Josh Cullen.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Darrena Pratleya, zawodnika gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Drugą połowę jedenastka Gillingham FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Tahvona Campbella wszedł Tom Eaves. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter wręczył kartkę Markowi Byrnemu z zespołu gospodarzy.

W 65. minucie Regan Charles-Cook został zastąpiony przez Deana Parretta. Po chwili trener Gillingham FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Josh Rees, a murawę opuścił Elliott List. Po chwili trener Charltonu Athletic postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Jonnego Williamsa. Na boisko wszedł Josh Parker, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 81. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Josha Cullena z Charltonu Athletic, a w 83. minucie Connora Ogilviego z drużyny przeciwnej. W 86. minucie w drużynie Charltonu Athletic doszło do zmiany. Albie Morgan wszedł za George'a Lapsliego.

Jason Pearce
83′ Connor Ogilvie
Ben Purrington
18′ Luke O'Neill
Mouhamado-Naby Sarr
65′ Mark Byrne
Joseph Oluwaseyi Temitope Ayodele-Aribo  24′
65′ Regan Evans Charles-Cook
Josh Cullen  42′ 81′
Leonardo da Silva Lopes
Anfernee Dijksteel
Max Ehmer
George Lapslie86′
71′ Elliott List
Darren Pratley45′
Brandon Hanlan
Jonny Williams78′
46′ Tahvon Campbell
Alfie Doughty
65′ Dean Parrett
Jake Forster-Caskey
71′ Josh Rees
Albie Morgan86′
46′ Tom Eaves
Josh Parker78′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a w drugiej dwie. Zawodnicy Charltonu Athletic dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka Gillingham FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.