Liga angielska - 45. kolejka League One: Burton Albion FC - Luton Town FC 2-1 (0-1)

W pojedynku 45. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 27 kwietnia, zespół Burton Albion wygrał z Lutonem Town 2-1 (0-1). Mecz na Pirelle Stadium w Burton-upon-Trencie obejrzało 4 903 widzów.

J. Collins 30'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Burton Albion wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lutonu Town w 30. minucie spotkania, gdy James Collins strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste piąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Lutonu Town.

Drużyna gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się Lukas Akins. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się John Brayford.

Trener Lutonu Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko George'a Moncura. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Kazenga LuaLua.

W 73. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Lukas Akins z Burton Albion. Przy strzeleniu gola ponownie asystę zaliczył John Brayford.

W 78. minucie Elliott Lee został zastąpiony przez Harry'ego Cornicka. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania w zespole Lutonu Town doszło do zmiany. Jason Cummings wszedł za Luke'a Berry'ego. Chwilę później trener Burton Albion postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Scotta Frasera wszedł Reece Hutchinson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Burton Albion utrzymać prowadzenie.

W 88. minucie w zespole Burton Albion doszło do zmiany. Damien McCrory wszedł za Bena Foksa. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

James Justin
88′ Ben Fox
Pelly Ruddock Mpanzu
84′ Scott Fraser
Andrew Shinnie
Stephen Quinn
Jack Stacey
Kieran Wallace
James Collins  30′
 62′, 73′ Lukas Akins
Elliott Lee78′
Harry Campbell
Marek Štěch
Callum Hawkins
Alex John-Baptiste
84′ Reece Hutchinson
Alan McCormack
88′ Damien McCrory