Liga angielska - 45. kolejka Championship: Swansea City AFC - Bristol City FC 1-0 (1-0)

18 lipca na Liberty Stadium odbył się pojedynek 45. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Swansea City i Bristolu City. Mecz zakończył się zwycięstwem Swansea City 1-0.

C. Roberts 45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Zespół Bristolu City (”The Robins”) wygrał aż siedem razy, zremisował sześć, a przegrał tylko cztery.

Od pierwszych minut zespół ”The Robins” zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Swansea City była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Swansea City w 45. minucie spotkania, gdy Connor Roberts zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Swansea City.

Drugą połowę zespół Bristolu City rozpoczął w zmienionym składzie, za Jacka Hunta wszedł Pedro Pereira. Trener ”The Robins” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Kasey Palmer, a murawę opuścił Korey Smith.

W 68. minucie Ashley Williams zastąpił Niclasa Eliassona. W tej samej minucie w drużynie Bristolu City doszło do zmiany. Famara Diedhiou wszedł za Jaya Dasilvę. W 69. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak Famara Diedhiou spudłował fatalnie. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Trener Swansea City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Wayne'a Routledge'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Mike van der Hoorn. W 72. minucie Rhian Brewster został zmieniony przez Liama Cullena, a za Conora Gallaghera wszedł na boisko Yan Dhanda, co miało wzmocnić zespół Swansea City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nahkiego Wellsa na Marleya Watkinsa. W drugiej połowie nie padły gole.

Tomáš Kalas
 45′ Connor Roberts
Zak Vyner
72′ Mike van der Hoorn
Ashley Williams68′
Jay Fulton
Korey Smith67′
83′ Conor Gallagher
Benik Afobe
Matt Grimes
Nahki Wells87′
Andre Ayew
Jamie Paterson
72′ Rhian Brewster
Kasey Palmer67′
72′ Wayne Routledge
Tommy Rowe
72′ Liam Cullen
Marley Watkins87′
83′ Yan Dhanda
Famara Diedhiou68′ 69′ (k.)

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Bristolu City w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

Już w najbliższą środę jedenastka Bristolu City rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Preston North End FC. Tego samego dnia Reading FC będzie gościć drużynę Swansea City.