Liga angielska - 45. kolejka Championship: Stoke City FC - Brentford FC 1-0 (1-0)

W pojedynku 45. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 18 lipca, drużyna Stoke City wygrała z Brentford FC 1-0 (1-0). Starcie odbyło się na bet365 Stadium w Stoke-on-Trencie.

L. Gregory 38'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 spotkania zespół Stoke City (”Garncarze”) wygrał 10 razy i zanotował siedem porażek oraz sześć remisów.

Od pierwszych minut zespół Brentford FC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Stoke City była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do ”Garncarze'” w 38. minucie spotkania, gdy Lee Gregory strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Stoke City.

W 59. minucie Pelenda Dasilva został zastąpiony przez Emiliana Marcondesa. Trener Brentford FC postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił obrońcę Rica Henry'ego i na pole gry wprowadził napastnika Halila Dervişoğlu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w drużynie Brentford FC doszło do zmiany. Sergi Canós wszedł za Mathiasa Jensena. A trener Stoke City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tyrese'a Campbella. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dziewięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Sam Vokes. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Garncarze: Tyrese Campbellowi w 74. minucie i Jamesowi McCleanowi w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania.

W 83. minucie Henrik Dalsgaard został zmieniony przez Shandona Baptiste'a, a za Bryana Mbeumo wszedł na boisko Tarique Fosu, co miało wzmocnić jedenastkę Brentford FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lee Gregory'ego na Lasse Sørensena oraz Nicka Powella na Nathana Collinsa. W drugiej połowie nie padły bramki.

Christian Nørgaard
90′ James McClean
Bryan Mbeumo84′
90′ Nick Powell
Ollie Watkins
 38′ 89′ Lee Gregory
Mohamed Saïd Benrahma
71′ Sam Vokes
Pelenda Joshua Tunga Dasilva59′
Jack Butland
Luke Daniels
90′ Nathan Michael Collins
Tarique Fosu84′
89′ Lasse Sørensen
Emiliano Marcondes Camargo Hansen59′
Jordan Thompson
Halil İbrahim Dervişoğlu69′
71′ 74′ Tyrese Campbell
Joel Valencia

Przewaga zespołu Brentford FC w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Brentford FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Jedenastka Stoke City w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.