Liga angielska - 45. kolejka Championship: Sheffield United FC - Ipswich Town 2-0 (1-0)

27 kwietnia na Bramall Lane odbył się pojedynek 45. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Sheffield United i Ipswich Town. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sheffield United 2-0. Na stadionie stawiło się 30 140 widzów.

J. O'Connell 71'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 50 spotkań drużyna Ipswich Town (”The Tractor Boys”) wygrała 17 razy i zanotowała 14 porażek oraz 19 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie Will Keane został zmieniony przez Trevoha Chalobaha.

Trzeba było trochę poczekać, aby Scott Hogan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sheffield United (”Szable”), zdobywając bramkę w 24. minucie spotkania. Asystę przy golu zanotował Jack O'Connell.

Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Alanowi Judge'owi z Ipswich Town. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sheffield United.

Trener Sheffield United wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Billya Sharpa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż 23 zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Scott Hogan. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejnego gola. Trener ”The Tractor Boys” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Andre Dozzell, a murawę opuścił Kayden Jackson.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Szabel” w 71. minucie spotkania, gdy Jack O'Connell zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Johna Flecka.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Myles Kenlock
 71′ Jack O'Connell
Aristote Nsiala
Enda Stevens
Alan Judge45′
85′ Mark Duffy
Teddy Bishop
John Fleck
Flynn Downes
Oliver Norwood
Cole Skuse
 24′ 63′ Scott Hogan
Kayden Jackson68′
78′ David McGoldrick
Callum Elder
85′ John Lundstram
Josh Emmanuel
78′ Gary Madine
Andre Dozzell68′
63′ Billy Sharp
Corrie Ndaba

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast ”The Tractor Boys” wręczył jedną żółtą.

Jedenastka ”Szabel” w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna gości wymieniła dwóch zawodników.