Liga angielska - 45. kolejka Championship: Norwich City - Blackburn Rovers FC 2-1 (2-1)

W pojedynku 45. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 27 kwietnia, drużyna Norwich City zwyciężyła z Blackburnem Rovers 2-1 (2-1). Mecz na Carrow Road obejrzało 26 848 widzów.

L. Travis 23'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Norwich City (”Kanarki”) w 13. minucie spotkania, gdy Marco Stiepermann strzelił pierwszego gola. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Mario Vrančić.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Darraghowi Lenihanowi z Blackburnu Rovers. Była to 18. minuta meczu.

Jedenastka Blackburnu Rovers ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 21. minucie wynik na 2-0 podwyższył Mario Vrančić. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć strzelonych goli. W zdobyciu bramki pomógł Emiliano Buendía.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 23. minucie wynik ustalił Lewis Travis. Asystę przy golu zanotował Amari'i Bell.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Blackburnu Rovers rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dannego Grahama wszedł Ben Brereton. W 53. minucie kartkę dostał Bradley Dack, zawodnik gości.

Chwilę później trener Blackburnu Rovers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Craig Conway, a murawę opuścił Jack Rodwell. W 64. minucie kartkę obejrzał Christoph Zimmermann z zespołu gospodarzy. W 71. minucie Bradley Dack został zastąpiony przez Harrisona Chapmana.

W 81. minucie sędzia ukarał kartką Adama Armstronga, piłkarza Blackburnu Rovers. W doliczonej drugiej minucie starcia w drużynie Norwich City doszło do zmiany. Alexander Tettey wszedł za Marca Stiepermanna. Trener Norwich City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Moritza Leitnera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Onel Hernández.

Trzy minuty później w drużynie Norwich City doszło do zmiany. Jordan Rhodes wszedł za Teemu Pukkiego. Jedenastce ”Wędrowców” zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Norwich City.

Lewis Travis  23′
64′ Christoph Zimmermann
Derrick Williams
Emiliano Buendía
Elliott Bennett
90′ Onel Lázaro Hernández Mayea
Bradley Dack53′ 71′
Kenny McLean
Jack Rodwell58′
 13′ 90′ Marco Stiepermann
Joe Rothwell
 21′ Mario Vrančić
Danny Graham46′
90′ Teemu Pukki
Craig Ian Conway58′
90′ Moritz Leitner
Corry Evans
90′ Alexander Banor Tettey
Ben Brereton46′
90′ Jordan Rhodes
Harrison Chapman71′

Zespół ”Kanarków” zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 10 celnych strzałów.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę ”Kanarkom”, a zawodnikom gości wręczył trzy.