Liga angielska - 45. kolejka Championship: Middlesbrough FC - Reading FC 2-1 (2-1)

27 kwietnia na Riverside Stadium odbyło się starcie 45. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Middlesbrough FC i Reading FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Middlesbrough FC 2-1. Na stadionie stawiło się 22 003 widzów.

45. kolejka Anglia - Championship
2019-04-27 16:00 | Stadion: Riverside Stadium | Widzów: 22003 | Arbiter: J. Brooks
D. Loader 11'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 mecze jedenastka Middlesbrough FC (”Boro”) wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Reading FC (”The Royals”) otworzyli wynik. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Loader. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Chris Gunter.

Niedługo później Lewis Wing wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Boro”, zdobywając bramkę w 31. minucie meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Middlesbrough FC w 39. minucie spotkania, gdy Britt Assombalonga strzelił z rzutu karnego drugiego gola. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

W 55. minucie kartkę dostał Jonathan Howson, piłkarz gospodarzy. Po chwili trener Reading FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Callum Harriott, a murawę opuścił Sam Baldock.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Callumowi Harriottowi z zespołu gości. W 68. minucie Muhamed Beszić zastąpił Adama Claytona. W 74. minucie boisko opuścili ”The Royals”: Michael Olise, Josh Barrett, a na ich miejsce weszli Chris Gunter, Garath McCleary.

A kibice ”Boro” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marcusa Taverniera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Ashley Fletcher. W 86. minucie w zespole ”Boro” doszło do zmiany. Jordan Hugill wszedł za Britta Assombalongę. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonym czasie gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom ”Boro”: George'owi Saville'owi i Jordanowi Hugillowi.

Matt Miazga
68′ Muhamed Beszić
Liam Moore
Patrick James Coleman McNair
Lewis Baker
55′ Jonathan Howson
Oviemuno Dominic Ejaria
John Obi Mikel
Andrew Ferai Rinomhota
90′ George Saville
Andy Yiadom
 31′ Lewis Wing
Sam Baldock63′
 39′ (k.) 86′ Britt Assombalonga
Garath McCleary74′
81′ Ashley Fletcher
Daniel Namaso Edi-Mesumbe Loader  11′
Dimitrios Konstantopoulos
Sam Walker
68′ Adam Clayton
Thomas Mcintyre
Stewart Downing
Saeid Ezatolahi Afagh
81′ Marcus Tavernier
Callum Harriott63′ 66′
Nathan Wood-Gordon
Liam Kelly
Rudy Gestede
Michael Olise74′
86′ 90′ Jordan Hugill
Josh Barrett74′

Jedenastka Middlesbrough FC zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki zespołu Reading FC.

Sędzia wręczył trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Reading FC przyznał jedną.