Liga angielska - 45. kolejka Championship: Huddersfield Town - WBA 2-1 (1-1)

17 lipca na John Smith's Stadium odbył się pojedynek 45. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Huddersfield Town i WBA. Mecz zakończył się zwycięstwem Huddersfield Town 2-1.

D. O'Shea 42'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 60 spotkań jedenastka Huddersfield Town (”The Terriers”) wygrała 26 razy i zanotowała 19 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to ”The Terriers” otworzyli wynik. W czwartej minucie bramkę zdobył Chris Willock. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Między 19. a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Huddersfield Town oraz dwie drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół ”The Baggies” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 42. minucie Dara O'Shea wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener WBA wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Filipa Krovinovicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Matt Phillips. Na drugą połowę zespół WBA wyszedł w zmienionym składzie, za Jake'a Livermore'a wszedł Kamil Grosicki.

W 53. minucie arbiter pokazał kartkę Conorowi Townsendowi z WBA. W 59. minucie za Conora Townsenda wszedł Darnell Furlong. W tej samej minucie w drużynie WBA doszło do zmiany. Charlie Austin wszedł za Hala Robsona-Kanu.

W 60. minucie sędzia ukarał kartką Fraizera Campbella, piłkarza gospodarzy. Chwilę później trener ”The Terriers” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Steve Mounié, a murawę opuścił Fraizer Campbell. W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Filipa Krovinovicia z WBA, a w 85. minucie Jonasa Lössla z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Huddersfield Town w 86. minucie spotkania, gdy Emile Smith zdobył drugą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Lewis O'Brien.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom The Baggies: Darnellowi Furlongowi w 88. minucie i Charliemu Austinowi w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Willock
85′ Jonas Lössl
Sam Johnstone
19′ Trevoh Chalobah
Conor Townsend53′ 59′
71′ Juninho Bacuna
Grady Diangana75′
Jonathan Hogg
Jake Livermore46′
71′ Andy King
Matt Phillips30′ 46′
Lewis O'Brien
Romaine Theodore Sawyers
60′ 63′ Fraizer Campbell
Hal Robson-Kanu38′ 59′
 4′ 23′ 80′ Chris Anthony Willock
Kamil Grosicki46′
71′  86′ Emile Smith Rowe
Rekeem Harper
71′ Karlan Ahearne-Grant
Filip Krovinović46′ 81′
80′ Elias Kachunga
Charlie Austin59′ 90′
63′ Steve Mounié
Callum Robinson75′

Przewaga jedenastki ”The Baggies” w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gości, natomiast w drugiej cztery. Zawodnicy Huddersfield Town dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej dostali tyle samo.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka ”The Baggies” w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.