Liga angielska - 45. kolejka Championship: Barnsley FC - Nottingham Forest 1-0 (0-0)

19 lipca na Oakwell odbył się mecz 45. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Barnsley FC i Nottinghamu Forest. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Barnsley FC 1-0.

P. Schmidt 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 starć zespół Nottinghamu Forest (”Forest”) wygrał 11 razy i zanotował 10 porażek oraz sześć remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Nottinghamu Forest zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Barnsley FC (”The Tykes”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół ”The Tykes” rozpoczął w zmienionym składzie, za Kiliana Ludewiga wszedł Cauley Woodrow. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Benowi Watsonowi z Nottinghamu Forest. Była to 51. minuta pojedynku.

Trener Nottinghamu Forest postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Ryan Yates, a murawę opuścił Tiago Silva. W tej samej minucie Nuno Da Costa został zmieniony przez Sammego Ameobiego. W 67. minucie w drużynie ”The Tykes” doszło do zmiany. Matthew Wolfe wszedł za Luke'a Thomasa.

Trener ”The Tykes” postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Marcela Ritzmaiera i na pole gry wprowadził napastnika Patricka Schmidta, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespoły zdołały strzelić gola i wygrać spotkanie. W 85. minucie Carl Jenkinson został zmieniony przez Yohana Benalouane'a, co miało wzmocnić drużynę Nottinghamu Forest. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jordana Williamsa na Aapa Halmego.

Wysiłki podejmowane przez zespół ”The Tykes” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Patrick Schmidt. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Jacob Brown.

Minutę później w jedenastce Nottinghamu Forest doszło do zmiany. Alex Mighten wszedł za Tobiasa Figueireda.

Michael Dawson
46′ Kilian Ludewig
Carl Jenkinson85′
Michael Sollbauer
Yuri Oliveira Ribeiro
87′ Jordan Williams
Tobias Pereira Figueiredo90′
Alex Mowatt
Joe Worrall
82′ Marcel Ritzmaier
Tiago Silva55′
67′ Luke Thomas
George Shelvey
87′ Aapo Halme
John Bostock
67′ Matthew Wolfe
Ryan Yates55′
Aiden Marsh
Joe Lolley
82′  90′ Patrick Schmidt
Alex Mighten90′
46′ Cauley Woodrow
Tyler Walker

Arbiter nie ukarał zawodników Barnsley FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę jedenastka ”Forestu” rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Stoke City FC. Tego samego dnia Brentford FC będzie gościć drużynę Barnsley FC.