Liga angielska - 44. kolejka Championship: Millwall FC - Blackburn Rovers FC 1-0 (1-0)

14 lipca na The Den w Londynie odbyło się starcie 44. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Milwall FC i Blackburnu Rovers. Mecz zakończył się zwycięstwem Milwall FC 1-0.

M. Bennett 20'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”) wygrała aż pięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Już w pierwszych sekundach spotkania kartką został ukarany Joe Rankin-Costello, zawodnik gości.

Jedynego gola meczu strzelił Mason Bennett dla drużyny Milwall FC (”Lwy”). Bramka padła w tej samej minucie. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 34. minucie sędzia przyznał kartkę Lewisowi Travisowi z Blackburnu Rovers. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Milwall FC.

Na drugą połowę jedenastka Blackburnu Rovers wyszła w zmienionym składzie, za Dominica Samuela wszedł Joe Rothwell. Trener Blackburnu Rovers wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sama Gallaghera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Danny Graham.

W 69. minucie Mason Bennett został zastąpiony przez Jóna Bodvarssona. Niedługo później trener Milwall FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Ben Thompson, a murawę opuścił Shane Ferguson. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Lwy: Ryanowi Woodsowi w 84. i Jake Cooperowi w 89. minucie.

Christian Walton
71′ Mahlon Beresford Baker Romeo
Oluwatosin Adarabioyo
89′ Jake Cooper
Darragh Lenihan
Shaun Hutchinson
Lewis Travis34′ 71′
Alex Pearce
Elliott Bennett
87′ Jed Wallace
Stewart Downing81′
81′ Shane Ferguson
Bradley Johnson81′
Ryan Leonard
Joe Rankin-Costello1′
84′ Ryan Woods
Dominic Samuel46′
81′ Tom Bradshaw
Danny Graham46′
 20′ 69′ Mason Bennett
Adam Armstrong
Luke Steele
Jayson Leutwiler
71′ Murray Wallace
Hayden Carter
81′ Connor Mahoney
Ryan Nyambe
Billy Mitchell
John Buckley81′
87′ Jayson Molumby
Jacob Davenport81′
81′ Ben Thompson
Lewis Harry Holtby71′
Shaun Williams
Joe Rothwell46′
69′ Jón Dadi Bodvarsson
Ben Brereton
Matt Smith
Sam Gallagher46′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę zespół Blackburnu Rovers rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Reading FC. Tego samego dnia Queens Park Rangers FC będzie przeciwnikiem drużyny ”Lwy” w meczu, który odbędzie się w Londynie.