Liga angielska - 44. kolejka Championship: Luton Town FC - Queens Park Rangers FC 1-1 (1-0)

14 lipca na Kenilworth Road odbył się pojedynek 44. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Lutonu Town i Queens Park Rangers. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

D. Ball 65'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 mecze drużyna Queens Park Rangers (”Super Hoops”) wygrała 11 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 12 remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 11. minucie za Àngela Rangela wszedł Conor Masterson.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lutonu Town w 20. minucie spotkania, gdy James Collins zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Lutonu Town.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Pelly Ruddock z drużyny gospodarzy. Była to 58. minuta spotkania.

Zespół gospodarzy długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 45 minut, jednak jedenastka Queens Park Rangers doprowadziła do remisu. Gola strzelił Dominic Ball. Przy zdobyciu bramki pomagał Bright Osayi-Samuel.

Trener Lutonu Town postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Elliotta Lee wszedł Martin Cranie, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Lutonu Town utrzymać remis. Niedługo później trener Queens Park Rangers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Aramide Oteh, a murawę opuścił Luke Amos. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Àngel Rangel Zaragoza11′
58′ Pelly Ruddock Mpanzu
Bright Osayi-Samuel82′
83′ Andrew Shinnie
Ilias Chair
83′ Harry Cornick
Eberechi Eze
 20′ (k.) 82′ James Collins
Luke Amos81′
67′ Elliott Lee
Ryan Manning
James Shea
Liam Kelly
67′ Martin Cranie
Joseph Gubbins
Peter Kioso
Todd Kane
Jacob Butterfield
Conor Masterson11′
83′ Kazenga LuaLua
Lee Wallace
Callum McManaman
Faysal Bettache
83′ George Moncur
Jack Clarke
Ryan Tunnicliffe
Aramide Oteh81′
82′ Danny Hylton
Olamide Shodipo82′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Queens Park Rangers żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Queens Park Rangers wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna Queens Park Rangers będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Millwall FC. Tego samego dnia Hull City AFC będzie gościć drużynę Lutonu Town.