Liga angielska - 44. kolejka Championship: Cardiff City FC - Derby County 2-1 (1-1)

14 lipca na Cardiff City Stadium odbył się pojedynek 44. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Cardiff City i Derby County. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cardiff City 2-1.

J. Knight 30'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 35 starć drużyna Cardiff City wygrała 13 razy i zanotowała 11 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. David Hoilett wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cardiff City, zdobywając bramkę w 17. minucie meczu. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Drużyna gości (”Barany”) nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 30. minucie na listę strzelców wpisał się Jason Knight. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Louie Sibley.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cardiff City w 59. minucie spotkania, gdy Lee Tomlin strzelił drugiego gola. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Davidowi Hoilettowi z zespołu gospodarzy. Była to 62. minuta spotkania.

W 68. minucie Max Lowe został zmieniony przez Jaydena Boglego. Chwilę później trener Cardiff City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Will Vaulks, a murawę opuścił Lee Tomlin. A trener Derby County wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jacka Marriotta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 19 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jason Knight.

Od 77 minuty boisko opuścili piłkarze Cardiff City: Robert Glatzel, Nathaniel Mendez-Laing, Marlon Pack, na ich miejsce weszli: Danny Ward, Brad Smith, Callum Paterson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Louie Sibleya, Maksa Birda, Craiga Forsytha zajęli: Florian Jozefzoon, Graeme Shinnie, Scott Malone. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Louie Sibley77′
90′ Marlon Pack
Tom Lawrence
Joe Ralls
Max Bird88′
78′ Robert Nesta Glatzel
Matt Clarke
 17′ 62′ David Junior Hoilett
Jason Knight  30′ 77′
90′ Nathaniel Mendez-Laing
Chris Martin
 59′ 70′ Lee Tomlin
Lee Buchanan
90′ Callum Paterson
Scott Malone88′
Dion Sanderson
Graeme Shinnie88′
90′ Brad Smith
George Evans
Josh Murphy
Florian Jozefzoon77′
70′ Will Vaulks
Jack Marriott77′
78′ Danny Ward
Morgan Whittaker

Arbiter nie ukarał zawodników Derby County żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna ”Barany” w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Cardiff City będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie Middlesbrough FC. Natomiast w niedzielę Leeds United zagra z drużyną ”Barany” na jej terenie.