Liga angielska - 44. kolejka Championship: Birmingham City - Charlton Athletic 1-1 (0-0)

15 lipca na St Andrew's Trillion Trophy Stadium odbyło się starcie 44. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Birminghamu City i Charltonu Athletic. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

44. kolejka Anglia - Championship
2020-07-15 19:00 | Stadion: St Andrew's Trillion Trophy Stadium | Arbiter: D. Webb
Birmingham City FC
Charlton Athletic FC
1
1
L. Jutkiewicz 90'
M. Bonne 58'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 43 mecze jedenastka Charltonu Athletic (”The Addicks”) wygrała 18 razy i zanotowała 11 porażek oraz 14 remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Charltonu Athletic zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Birminghamu City (”The Blues”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 30. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gary'ego Gardnera z Birminghamu City, a w 33. minucie Dillona Phillipsa z drużyny przeciwnej.

W 34. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie za Jérémie Belę wszedł Jude Bellingham.

Wysiłki podejmowane przez zespół Charltonu Athletic w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie bramkę zdobył Macauley Bonne. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Alfie Doughty'ego.

W 59. minucie w drużynie ”The Blues” doszło do zmiany. Jayden Reid wszedł za Scotta Hogana. Po chwili trener Charltonu Athletic postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Chukwuemeka Aneke, a murawę opuścił Tomer Hemed. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Birmingham City: Danielowi Crowleyowi w 89. i Jude'owi Bellinghamowi w 90. minucie.

Jedenastka Birminghamu City wyrównała wynik meczu. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Lukas Jutkiewicz. To już piętnaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Trener Birminghamu City postanowił zagrać agresywniej. W piątej minucie doliczonego czasu meczu zmienił pomocnika Daniela Crowleya i na pole gry wprowadził napastnika Caolana Boyda. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Josh Cullen
58′ Jérémie Bela
Alfie Doughty77′
89′ 90′ Daniel Crowley
Sam Field77′
30′ Gary Gardner
Aiden McGeady84′
73′ Ivan Šunjić
Jonny Williams77′
 90′ Lukas Jutkiewicz
Macauley Miles Bonne  58′
34′ (k.) 59′ Scott Hogan
Mouhamado-Naby Sarr84′
58′ 90′ Jude Bellingham
Chukwuemeka Ademola Amachi Aneke65′
Miguel Fernández Fernández
Jake Forster-Caskey
73′ Maikel Kieftenbeld
Albie Morgan77′
90′ Caolan Boyd-Munce
Darren Pratley77′
59′ Jayden Reid
Josh Davison

Zawodnicy Birminghamu City otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół Birminghamu City w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.

Już w najbliższą sobotę zespół Charltonu Athletic zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Wigan Athletic FC. Tego samego dnia Preston North End FC będzie gościć zespół Birminghamu City.