Liga angielska - 43. kolejka League Two: Tranmere Rovers - Forest Green Rovers 0-1 (0-0)

19 kwietnia na Prenton Park w Birkenhead odbył się mecz 43. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Tranmere Rovers i Forest Green Rovers. Starcie zakończyło się zwycięstwem Forest Green Rovers 1-0. Na stadionie stawiło się 9 468 widzów.

43. kolejka Anglia - League Two
2019-04-19 16:00 | Stadion: Prenton Park | Widzów: 9468 | Arbiter: D. Whitestone
Tranmere Rovers FC
Forest Green Rovers FC
0
1
J. Mondal 47'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Forest Green Rovers wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna Tranmere Rovers zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Forest Green Rovers była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 27. minucie w zespole Tranmere Rovers doszło do zmiany. Sid Nelson wszedł za Marka Ellisa.

Trener Forest Green Rovers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Dayle Grubb, a murawę opuścił George Williams.

Niedługo po przerwie jedynego gola meczu strzelił Junior Mondal dla drużyny Forest Green Rovers. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy bramce zaliczył Joseph Mills.

Trener Tranmere Rovers wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Paula Mullina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie aż pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Ben Pringle. W 69. minucie Lee Collins został zmieniony przez Gavina Gunninga. W 75. minucie Junior Mondal został zmieniony przez Paula Digbego, co miało wzmocnić zespół Forest Green Rovers. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jaya Harrisa na Chrisa Dagnalla.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 80. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Jamesowi Norwoodowi i Nathanowi McGinleyowi.

Joseph Mills
27′ Mark Ellis
Farrend Rawson
Emmanuel Monthe
Liam Shephard
Oliver Banks
Reece Brown
85′ Jay Harris
Nathan McGinley80′
Kieron Morris
George Williams46′
55′ Ben Pringle
Carl Winchester
80′ James Norwood
Paul Digby75′
27′ Sid Nelson
Gavin Gunning69′
Jonny Smith
Dayle Grubb46′
Harvey Gilmour
Lloyd James
85′ Chris Dagnall
Shawn McCoulsky
55′ Paul Mullin
Reuben James Reid

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.