Liga angielska - 43. kolejka League Two: Notts County - Milton Keynes Dons FC 1-2 (0-0)

19 kwietnia na Meadow Lane Stadium w Nottingham odbyło się spotkanie 43. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Notts County i Milton Keynes Dons. Starcie zakończyło się zwycięstwem Milton Keynes Dons 2-1. Na stadionie zasiadło 7 130 widzów.

C. Aneke 85'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół Milton Keynes Dons wygrał aż 11 razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez przez pierwszą połowę. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Milton Keynes Dons wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Chukwuemekę Anekego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż 16 zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Jake Hesketh. Posunięcie trenera było słuszne. Chukwuemekę Anekego strzelił kolejnego gola w 85. minucie spotkania.

Bramkarz Notts County wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 62. minucie David Wheeler dał prowadzenie swojemu zespołowi. Bramka padła po podaniu Deana Lewingtona.

Chwilę później trener Notts County postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Jon Stead, a murawę opuścił Enzio Boldewijn. Jedyną kartkę w meczu dostał Craig Mackail-Smith z Notts County. Była to 73. minuta spotkania. W 79. minucie Mitchell Rose zastąpił Virgila Gomisa.

W 82. minucie w drużynie Milton Keynes Dons doszło do zmiany. George Williams wszedł za Davida Wheelera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Milton Keynes Dons w 85. minucie spotkania, gdy Chukwuemeka Aneke zdobył drugą bramkę. To już siedemnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Kieran Agard.

W samej końcówce meczu w drużynie Milton Keynes Dons doszło do zmiany. Ryan Watson wszedł za Ryana Harleya.

Mimo że zespół gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 80 ataków oddał tylko trzy celne strzały, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W czwartej minucie doliczonego czasu starcia bramkę kontaktową zdobył Ben Barclay. Asystę przy golu zanotował Michael Doyle.

Jedenastce Notts County zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Milton Keynes Dons.

Lee Nicholls
 90′ Ben Barclay
Callum Brittain
Sam Stubbs
Dean Lewington
Matt Tootle
Russell Martin
79′ Mitchell Rose
Ousseynou Cissé
73′ Craig Mackail-Smith
Conor McGrandles
Kane Hemmings
David Wheeler  62′ 82′
65′ Enzio Boldewijn
Chukwuemeka Ademola Amachi Aneke60′  85′
79′ Virgil Gomis
Lawson D'Ath
David Vaughan
Stephen Walker
Lewis Alessandra
Ryan Watson89′
65′ Jon Stead
Robbie Simpson

Sędzia nie ukarał piłkarzy Milton Keynes Dons żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Jedenastka Notts County w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.