Liga angielska - 43. kolejka League Two: Mansfield Town FC - Morecambe FC 4-0 (1-0)

W pojedynku 43. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 19 kwietnia, jedenastka Mansfield Town wysoko wygrała z Morecambe 4-0 (1-0). Mecz na Ony Call Stadium obejrzało 5 177 widzów.

43. kolejka Anglia - League Two
2019-04-19 16:00 | Stadion: One Call Stadium | Widzów: 5177 | Arbiter: T. Kettle
M. Benning 85'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna Mansfield Town wygrała aż osiem razy, a przegrała tylko pięć.

Od pierwszych minut zespół Mansfield Town zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Morecambe była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 28. minucie sędzia pokazał kartkę Andrewowi Flemingowi, piłkarzowi Morecambe.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Mansfield Town w 30. minucie spotkania, gdy Jacob Mellis zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Malvind Benning.

W 36. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aleksa Kenyona z Morecambe, a w 45. minucie Krystiana Pearce'a z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Mansfield Town.

Na drugą połowę jedenastka Morecambe wyszła w zmienionym składzie, za Aleksa Kenyona, Ritchie Suttona weszli Luke Conlan, Piero Mingoia. W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Zachary'ego Millsa z Morecambe, a w 54. minucie Ryana Sweeneya z drużyny przeciwnej.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Mansfield Town, strzelając kolejnego gola. W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Krystian Pearce. Przy zdobyciu bramki pomógł Neal Bishop.

Trener Mansfield Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alexandra MacDonalda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Jorge Grant. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić trzeciego gola. Chwilę później trener Morecambe postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Vadaine Oliver, a murawę opuścił Aaron Collins.

Prawie natychmiast CJ Hamilton wywołał eksplozję radości wśród kibiców Mansfield Town, zdobywając kolejną bramkę w 73. minucie meczu. To już jedenaste trafienie tego piłkarza w sezonie. Asystę przy golu zanotował Jacob Mellis.

W 77. minucie Tyler Walker został zmieniony przez Dannego Rosego. Na siedem minut przed zakończeniem starcia w zespole Mansfield Town doszło do zmiany. Willem Tomlinson wszedł za Neala Bishopa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Mansfield Town w 85. minucie spotkania, gdy Malvind Benning zdobył czwartą bramkę. Bramka padła po podaniu Ryana Sweeneya.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Barry Roche
 85′ Malvind Benning
Jordan Cranston
72′ Jorge Grant
Samuel Lavelle
 70′ 45′ Krystian Pearce
Zachary Mills50′
Matt Preston
Steven Old
54′ Ryan Sweeney
Ritchie Sutton46′
83′ Neal Bishop
Andrew Fleming28′
Gethin Jones
Alex Kenyon36′ 46′
 30′ Jacob Mellis
Aaron Collins72′
77′ Tyler Walker
Richie Bennett
 73′ CJ Hamilton
Paul McKay
83′ Willem Tomlinson
Kevin Ellison
Mohammed Zayn Junayd Hakeem
Ben Hedley
72′ Alexander MacDonald
Piero Mingoia46′
77′ Danny Rose
Vadaine Oliver72′

Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gości, a w drugiej jedną. Zawodnicy Mansfield Town dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.