Liga angielska - 43. kolejka League Two: Cheltenham Town FC - Oldham Athletic AFC 0-0

W pojedynku 43. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 19 kwietnia, drużyna Cheltenham Town zremisowała z Oldham AFC 0-0. Mecz na Jonny-Rocks Stadium obejrzało 4 022 widzów.

43. kolejka Anglia - League Two
2019-04-19 16:00 | Stadion: Jonny-Rocks Stadium | Widzów: 4022 | Arbiter: B. Toner
Cheltenham Town FC
Oldham Athletic AFC
0
0

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań zespół Cheltenham Town wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Oldham AFC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Mohamad Sylla, a murawę opuścił Jose Baxter. W 56. minucie George Lloyd został zastąpiony przez Billya Watersa.

Kibice Cheltenham Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jacoba Maddoksa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jordan Tillson. W 77. minucie Oladapo Afolayan został zmieniony przez Jonathana Benteke'a, a za Gevara Nepomucena wszedł na boisko Rob Hunt, co miało wzmocnić zespół Oldham AFC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sean Longa na Ryana Brooma. W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Samuela Edmundsona z Oldham AFC, a w 79. minucie Jacoba Maddoksa z drużyny przeciwnej.

Samuel George Alan Edmundson78′
77′ Sean Long
Thomas Hamer
Charlie Raglan
Alexander Iacovitti
Ben Peter Anthony Tozer
Mohamed Maouche
63′ Jordan Roy Tillson
Christopher Missilou
Kevin Patrick Dawson
Callum Lang
Conor Thomas
Oladapo Afolayan77′
56′ George Lloyd
Rob Hunt82′
77′ Ryan Broom
Sonhy Sefil
Christopher Clements
Giles Coke
63′ 79′ Jacob Christian Maddox
Mohamad Sylla46′
56′ Billy Waters
Jonathan Benteke Lifeka77′
Rakish Bingham
Chris O'Grady

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.