Liga angielska - 43. kolejka League One: Sunderland AFC - Doncaster Rovers FC 2-0 (2-0)

W starciu 43. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 19 kwietnia, drużyna Sunderland AFC wygrała z Doncasterem Rovers 2-0 (2-0). Mecz na Stadium of Light obejrzało 34 287 widzów.

43. kolejka Anglia - League One
2019-04-19 18:15 | Stadion: Stadium of Light | Widzów: 34287 | Arbiter: A. Woolmer
Sunderland AFC
Doncaster Rovers FC
2
0
L. Morgan 7'
C. Wyke 32'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie Lewis Morgan dał prowadzenie swojemu zespołowi. Sytuację bramkową stworzył Charlie Wyke.

Drużyna Doncasteru Rovers (”Wikingowie”) ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy (”Czarne Koty”), zdobywając kolejną bramkę. W 32. minucie wynik na 2-0 podwyższył Charlie Wyke. Bramka padła po podaniu Jimmy'ego Dunne'a.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Kibice ”Wikingów” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alfie Maya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 25 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić James Coppinger. Drugą połowę drużyna Doncasteru Rovers rozpoczęła w zmienionym składzie, za Benjamina Whitemana wszedł Alistair Crawford.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Lee Cattermole z Sunderland AFC. Po chwili trener Sunderland AFC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Aidena McGeady'ego. Na boisko wszedł Lynden Gooch, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 77. minucie Charlie Wyke został zmieniony przez Willa Grigga.

W 83. minucie Mallik Wilks został zmieniony przez Tylera Smitha, co miało wzmocnić jedenastkę Doncasteru Rovers. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maksa Powera na Granta Leadbittera. W 87. minucie kartką został ukarany Daniel Andrew, piłkarz Doncasteru Rovers.

Paul Downing
67′ Lee Cattermole
James Coppinger46′
George Honeyman
Matt Blair
75′ Aiden McGeady
Herbie Kane
 7′ Lewis Morgan
Tommy Rowe
Luke O'Nien
Benjamin Whiteman46′
89′ Max Power
Mallik Wilks83′
 32′ 77′ Charlie Wyke
Aaron Lewis
75′ Lynden Gooch
Alistair Crawford46′
89′ Grant Leadbitter
Kieran Sadlier
77′ Will Grigg
Alfie May46′
Chris Maguire
Tyler Smith83′

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.