Liga angielska - 43. kolejka League One: Scunthorpe United FC - Blackpool FC 0-0

W spotkaniu 43. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 19 kwietnia, jedenastka Scunthorpe United zremisowała z Blackpool FC 0-0. Mecz na Glanford Park obejrzało 3 795 widzów.

43. kolejka Anglia - League One
2019-04-19 16:00 | Stadion: Sands Venue Stadium | Widzów: 3795 | Arbiter: M. Coy
Scunthorpe United FC
Blackpool FC
0
0

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 meczów jedenastka Scunthorpe United wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo 10 razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie za Olivera Turtona wszedł Liam Feeney.

W 60. minucie w drużynie Scunthorpe United doszło do zmiany. Josh Morris wszedł za Leviego Suttona. Trener Blackpool FC postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Nyę Kirbego i na pole gry wprowadził napastnika Nathana Delfouneso, który w bieżącym sezonie ma na koncie sześć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Chwilę później trener Scunthorpe United postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Kevina van Veena. Na boisko wszedł Lee Novak, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 79. minucie Anthony Evans został zmieniony przez Chris Longa, co miało wzmocnić zespół Blackpool FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jordana Hallama na Claytona Lewisa.

Anthony Evans79′
87′ Jordan Hallam
Ben Heneghan
Adam Hammill
Nya Kirby69′
Funso-King Ojo
Jay Spearing
60′ Levi Sutton
Jordan Thompson
72′ Kevin van Veen
Liam Feeney18′
87′ Clayton Lewis
Harry Pritchard
60′ Josh Morris
Chris Taylor
72′ Lee Novak
Nathan Delfouneso69′
George Thomas
Christopher Michael Long79′

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Scunthorpe United. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie wręczył żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.