Liga angielska - 43. kolejka League One: Rochdale AFC - Wycombe Wanderers FC 1-0 (0-0)

W starciu 43. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 19 kwietnia, drużyna Rochdale wygrała z Wycombe Wanderers 1-0 (0-0). Mecz na Crown Oil Arena obejrzało 3 711 widzów.

I. Henderson 79'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów drużyna Wycombe Wanderers wygrała siedem razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 32. minucie Ryan McLaughlin został zmieniony przez Jimmy'ego Keohane'a.

Trener Rochdale postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił obrońcę Kgosietsile'a Ntlhe i na pole gry wprowadził napastnika Rekeila Pyke'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. Po chwili trener Wycombe Wanderers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Paris Cowan-Hall, a murawę opuścił Scott Kashket.

Mimo że jedenastka gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 39 ataków oddała tylko dwa celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 79. minucie wynik ustalił Ian Henderson. To już dziewiętnaste trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 82. minucie Ian Henderson został zmieniony przez Calvina Andrewa, co miało wzmocnić drużynę Rochdale. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksa Samuela na Anthony'ego Stewarta. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Oliver Rathbone z zespołu gospodarzy. Była to 83. minuta meczu.

Michael Harriman
32′ Ryan McLaughlin
Sido Jombati
Jim McNulty
Jason McCarthy
64′ Kgosietsile Ntlhe
Nicholas Freeman
Matt Done
Dominic Gape
Callum Camps
Curtis Thompson
83′ Oliver Rathbone
Alex Samuel90′
 79′ 82′ Ian Henderson
Marcus Bean
32′ Jimmy Keohane
Matt Bloomfield
82′ Calvin Andrew
Charlie Owens
64′ Rekeil Pyke
Paris Cowan-Hall70′

Drużyna Wycombe Wanderers miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników Wycombe Wanderers żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Zespół Rochdale wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.