Liga angielska - 43. kolejka League One: Barnsley FC - Shrewsbury Town FC 2-1 (1-1)

19 kwietnia na Oakwell Stadium odbyło się spotkanie 43. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Barnsley FC i Shrewsbury Town. Starcie zakończyło się zwycięstwem Barnsley FC 2-1. Na stadionie zasiadło 13 426 widzów.

T. Campbell 38'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Shrewsbury Town wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Barnsley FC (”The Tykes”) otworzyli wynik. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Alex Mowatt. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Niedługo później Tyrese Campbell wywołał eksplozję radości wśród kibiców Shrewsbury Town, zdobywając bramkę w 38. minucie pojedynku. Asystę zaliczył Ryan Sears.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 54. minucie kartkę dostał Shaun Whalley z Shrewsbury Town.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Barnsley FC przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie wynik ustalił Jacob Brown. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Mike-Steven Bähre.

W 64. minucie w drużynie ”The Tykes” doszło do zmiany. Kieffer Moore wszedł za Mike-Stevena Bährego. W 75. minucie Tyrese Campbell zastąpił Fejiriego Okenabirhiego. Trener Shrewsbury Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Josha Laurenta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Anthony Grant.

Chwilę później trener Barnsley FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Ryan Hedges, a murawę opuścił Mamadou Thiam. W 85. minucie kartkę dostał Luke Waterfall, zawodnik Shrewsbury Town. W 86. minucie Greg Docherty został zmieniony przez Sama Smitha, co miało wzmocnić zespół Shrewsbury Town. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cauleya Woodrowa na Calluma Stylesa.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Luke Waterfall85′
64′ Mike-Steven Bähre
Ro-Shaun Williams
Cameron McGeehan
Greg Docherty86′
 23′ Alex Mowatt
Anthony Grant80′
89′ Cauley Woodrow
Oliver Norburn
 55′ Jacob Brown
Tyrese Campbell  38′ 75′
80′ Mamadou Thiam
Josh Laurent80′
80′ Ryan Hedges
Alex Gilliead
64′ Kieffer Moore
Fejiri Okenabirhie75′
89′ Callum Styles
Sam Smith86′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Barnsley FC żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.