Liga angielska - 43. kolejka Championship: Sheffield United FC - Nottingham Forest 2-0 (0-0)

W starciu 43. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 19 kwietnia, zespół Sheffield United wygrał z Nottinghamem Forest 2-0 (0-0). Mecz na Bramall Lane obejrzało 28 403 widzów.

E. Stevens 85'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 72 spotkania zespół Nottinghamu Forest (”Forest”) wygrał 27 razy i zanotował 24 porażki oraz 21 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Od 18. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom ”Forestu” i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Yohan Benalouane osłabiając tym samym zespół Nottinghamu Forest. Chwilę później trener Nottinghamu Forest postanowił bronić wyniku. W 50. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Pelégo wszedł Alexander Milosevic, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Szabel” w 51. minucie spotkania, gdy Mark Duffy zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 59. minucie Daryl Murphy został zastąpiony przez Lewisa Grabbana. W 66. minucie Gary Madine został zmieniony przez Scotta Hogana, a za Martina Craniego wszedł na boisko John Lundstram, co miało wzmocnić drużynę ”Szabel”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Claudia Yacoba na Arvina Appiaha. W 77. minucie żółtą kartką został ukarany George Baldock, piłkarz Sheffield United.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna ”Szabel”, strzelając kolejnego gola. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku wynik na 2-0 podwyższył Enda Stevens. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się David McGoldrick.

W 86. minucie żółtą kartkę dostał Oliver Norwood z zespołu gospodarzy. W tej samej minucie trener Sheffield United postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Kieran Dowell, a murawę opuścił Mark Duffy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Costel Fane Pantilimon
77′ George Baldock
Yohan Benalouane47′
45′ 78′ Martin Cranie
Sam Byram43′
Jack O'Connell
Molla Wagué
Richard Stearman
Matty Cash
 85′ Enda Stevens
Jack Colback18′
 51′ 86′ Mark Duffy
Judilson Mamadu Pele50′
John Fleck
Claudio Ariel Yacob75′
86′ Oliver Norwood
Ryan Yates
66′ Gary Madine
Ben Osborn
86′ Kieran Dowell
Ben Watson
78′ John Lundstram
Karim Ansarifard
66′ Scott Hogan
Arvin Appiah75′
Conor Washington
Lewis Grabban59′

Drużyna ”Szabel” zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną czerwoną.