Liga angielska - 43. kolejka Championship: Queens Park Rangers - Sheffield Wednesday 0-3 (0-2)

W meczu 43. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 11 lipca, drużyna Queens Park Rangers przegrała z Sheffield Wednesday 0-3 (0-2). Spotkanie odbyło się na Kiyan Prince Foundation Stadium w Londynie.

43. kolejka Anglia - Championship
2020-07-11 16:00 | Stadion: Kiyan Prince Foundation Stadium | Arbiter: O. Langford
J. Murphy 78'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 50 pojedynków jedenastka Sheffield Wednesday wygrała 19 razy i zanotowała 17 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sheffield Wednesday w piątej minucie spotkania, gdy Dominic Iorfa strzelił pierwszego gola.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy kartkę dostał Alex Hunt z Sheffield Wednesday. W 33. minucie Conor Masterson zastąpił Aramide'a Oteha. W 35. minucie kartką został ukarany Dominic Ball, piłkarz Queens Park Rangers.

Zespół Queens Park Rangers ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Josh Windass.

Trener Sheffield Wednesday wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jacoba Murphy'ego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Alessio da Cruz. Posunięcie trenera było słuszne. Jacoba Murphy'ego zdobył trzecią bramkę w 78. minucie spotkania. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Moses Odubajo z drużyny gości. Była to 57. minuta meczu.

Chwilę później trener Queens Park Rangers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Ilias Chair, a murawę opuścił Olamide Shodipo.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jacob Murphy wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sheffield Wednesday, strzelając kolejnego gola w 78. minucie spotkania. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Barry Bannan.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Joe Wildsmith
35′ 60′ Dominic Ball
Moses Odubajo57′
33′ Conor Masterson
Massimo Luongo
60′ Olamide Shodipo
Jacob Murphy55′  78′
60′ Ilias Chair
Joey Pelupessy61′
60′ Jack Clarke
Liam Shaw75′
33′ Aramide Oteh
Atdhe Nuhiu75′

Jordan Rhodes

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Sheffield Wednesday pokazał dwie.

Jedenastka gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Sheffield Wednesday w drugiej połowie dokonał czterech zmian.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Sheffield Wednesday zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Huddersfield Town FC. Tego samego dnia Luton Town FC będzie gościć zespół Queens Park Rangers.