Liga angielska - 43. kolejka Championship: Preston North End FC - Nottingham Forest 1-1 (1-1)

11 lipca na Deepdale odbyło się starcie 43. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Prestonu i Nottinghamu Forest. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

L. Grabban 5'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 54 mecze jedenastka Nottinghamu Forest (”Forest”) wygrała 18 razy i zanotowała 17 porażek oraz 19 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Nottinghamu Forest nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie po rozpoczęciu z karnego bramkę zdobył Lewis Grabban. To już dwudzieste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Piłkarze Prestonu (”The Lilywhites”) nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 15. minucie wynik ustalił Jayden Stockley. Przy strzeleniu gola pomógł Brad Potts.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Patrickowi Bauerowi z Prestonu. Była to 16. minuta pojedynku. W 44. minucie za Bena Daviesa wszedł Jordan Storey. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół ”The Lilywhites” wyszedł w zmienionym składzie, za Bena Pearsona wszedł Ryan Ledson. W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Andrew Hughes, zawodnik gospodarzy.

Trener ”The Lilywhites” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Toma Barkhuizena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dziewięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Scott Sinclair. W 68. minucie w drużynie Nottinghamu Forest doszło do zmiany. Tiago Silva wszedł za Sambę Sowa. W 82. minucie Nuno Da Costa został zmieniony przez Aleksa Mightena, co miało wzmocnić jedenastkę Nottinghamu Forest. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jaydena Stockleya na Josha Harropa oraz Daniela Johnsona na Paula Gallaghera.

Trener ”Forestu” postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił pomocnika Sammego Ameobiego i na pole gry wprowadził napastnika Adamę Diakhabego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W drugiej połowie nie padły bramki.

Brice Samba
16′ Patrick Bauer
Michael Dawson
44′ Ben Davies
Carl Jenkinson
49′ Andrew Hughes
Yuri Oliveira Ribeiro
Joe Rafferty
Joe Worrall
83′ Daniel Johnson
Sammy Ameobi89′
46′ Ben Pearson
Samba Sow68′
Brad Potts
Ben Watson
64′ Scott Sinclair
Ryan Yates
 15′ 82′ Jayden Stockley
Tendayi Darikwa
44′ Jordan Storey
Tobias Pereira Figueiredo
64′ Tom Barkhuizen
João António Antunes Carvalho
Billy Bodin
Alfa Semedo Esteves
83′ Paul Gallagher
Tiago Silva68′
82′ Josh Harrop
Adama Diakhaby89′
46′ Ryan Ledson
Alex Mighten82′
David Nugent
Tyler Walker

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast ”The Lilywhites” przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Nottinghamu Forest w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę drużyna ”The Lilywhites” będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Brentford FC. Tego samego dnia Swansea City AFC zagra z drużyną ”Forestu” na jej terenie.