Liga angielska - 43. kolejka Championship: Preston North End FC - Ipswich Town 4-0 (2-0)

W spotkaniu 43. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 19 kwietnia, jedenastka Prestonu wysoko wygrała z Ipswich Town 4-0 (2-0). Mecz na Deepdale Stadium obejrzało 12 546 widzów.

L. Nmecha 56',75'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 meczów drużyna Ipswich Town (”The Tractor Boys”) wygrała dziewięć razy i zanotowała tyle samo porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Prestonu (”The Lilywhites”) w szóstej minucie spotkania, gdy Callum Robinson strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Ryan Ledson.

Jedenastka ”The Tractor Boys” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił ponownie w 22. minucie Callum Robinson.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna ”The Tractor Boys” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Josha Emmanula wszedł James Bree.

Trzeba było trochę poczekać, aby Lukas Nmecha wywołał eksplozję radości wśród kibiców Prestonu, zdobywając kolejną bramkę w 56. minucie starcia. W 59. minucie za Idrisa El Mizouniego wszedł Will Keane.

Niedługo później trener Prestonu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Louis Moult, a murawę opuścił Paul Gallagher. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Prestonu doszło do zmiany. Josh Ginnelly wszedł za Seana Maguire'a.

W 75. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Lukas Nmecha z ”The Lilywhites”. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Callum Robinson.

Na murawie, jak to często zdarzało się Ipswich Town w tym sezonie, pojawił się Trevoh Chalobah, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 76. minucie Teddego Bishopa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie w drużynie Prestonu doszło do zmiany. Jayden Stockley wszedł za Calluma Robinsona. W 78. minucie kartką został ukarany Myles Kenlock, piłkarz Ipswich Town.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Myles Kenlock78′
70′ Paul Gallagher
Aristote Nsiala
Daniel Johnson
Alan Judge
Ryan Ledson
Teddy Bishop76′
74′ Sean Maguire
Flynn Downes
 56′, 75′ Lukas Nmecha
Cole Skuse
 6′, 22′ 76′ Callum Robinson
Trevoh Chalobah76′
74′ Josh Ginnelly
Andre Dozzell
Adam O'Reilly
Corrie Ndaba
70′ Louis Elliott Moult
John Nolan
76′ Jayden Stockley
Will Keane59′

Arbiter nie ukarał zawodników Prestonu żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.