Liga angielska - 43. kolejka Championship: Hull City AFC - Millwall FC 0-1 (0-1)

W spotkaniu 43. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 11 lipca, drużyna Hull City przegrała z Milwall FC 0-1 (0-1). Mecz odbył się na KCOM Stadium.

R. Leonard 2'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć drużyna Milwall FC (”Lwy”) wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego bramkę zdobył Ryan Leonard. Sytuację bramkową stworzył Jake Cooper.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Hull City: Kevinowi Stewartowi w 40. minucie i George'owi Honeymanowi w drugiej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Milwall FC.

Trener Hull City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Josh Magennis, a murawę opuścił Tom Eaves. W tej samej minucie Kevin Stewart został zastąpiony przez Daniela Batty'ego.

A kibice Milwall FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jiriego Skalaka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Mason Bennett. Od 69 minuty boisko opuścili zawodnicy Milwall FC: Shane Ferguson, Billy Mitchell, Jed Wallace, Tom Bradshaw, na ich miejsce weszli: Murray Wallace, Shaun Williams, Ben Thompson, Matt Smith. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Josha Bowlera, Angusa MacDonalda zajęli: Keane Lewis-Potter, Ryan Tafazolli. W drugiej połowie nie padły gole.

Alex Pearce
80′ Angus MacDonald
Shane Ferguson83′
69′ Josh Bowler
Ryan Leonard  2′
Leonardo da Silva Lopes
Billy Mitchell83′
45′ George Honeyman
Jed Wallace90′
40′ 61′ Kevin Linford Stewart
Ryan Woods
61′ Tom Eaves
Murray Wallace83′
80′ Ryan Tafazolli
Connor Mahoney
61′ Daniel Batty
Jayson Molumby
Jon Miquel Toral Harper
Jiri Skalak66′
69′ Keane Lewis-Potter
Ben Thompson90′
61′ Josh Magennis
Shaun Williams83′
James Scott
Matt Smith90′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Hull City przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół ”Lwy” w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Hull City rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Wigan Athletic FC. Tego samego dnia Blackburn Rovers FC zagra z drużyną Milwall FC na jej terenie.