Liga angielska - 43. kolejka Championship: Huddersfield Town FC - Luton Town FC 0-2 (0-0)

W starciu 43. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 10 lipca, zespół Huddersfield Town przegrał z Lutonem Town 0-2 (0-0). Mecz odbył się na John Smith's Stadium.

E. Lee 71'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań zespół Lutonu Town wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach jedenastka Huddersfield Town (”The Terriers”) próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Fraizer Campbell z Huddersfield Town. Była to 38. minuta meczu.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Lutonu Town w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszych minutach drugiej połowy bramkę zdobył Sonny Bradley. Asystę zanotował James Bree.

Trener Huddersfield Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Steve'a Mouniégo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie aż osiem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Fraizer Campbell. W 64. minucie Lewis O'Brien został zmieniony przez Juninha Bacunę. W tej samej minucie w zespole Huddersfield Town doszło do zmiany. Andy King wszedł za Jonathana Hogga.

Chwilę później trener Lutonu Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Callum McManaman, a murawę opuścił Harry Cornick.

Drużyna Huddersfield Town ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Elliott Lee.

W 85. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Juninha Bacunę z Huddersfield Town, a w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania Andrewa Shinniego z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Daniel Potts
64′ Jonathan Hogg
Luke Berry
64′ Lewis O'Brien
Pelly Ruddock Mpanzu
Emile Smith Rowe
Andrew Shinnie90′ 90′
38′ 55′ Fraizer Campbell
James Collins80′
Karlan Ahearne-Grant
Harry Cornick68′
75′ Chris Willock
Jacob Butterfield
64′ 85′ Juninho Bacuna
Kazenga LuaLua80′
64′ Andy King
Callum McManaman68′
75′ Alex Pritchard
George Moncur
Elias Kachunga
Ryan Tunnicliffe
55′ Steve Mounié
Danny Hylton80′

Przewaga jedenastki ”The Terriers” w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy Huddersfield Town otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.