Liga angielska - 43. kolejka Championship: Fulham Londyn - Cardiff City FC 2-0 (1-0)

10 lipca na Craven Cottage w Londynie odbyło się starcie 43. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Fulham FC i Cardiff City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fulham FC 2-0.

J. Onomah 66'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 pojedynki jedenastka Cardiff City wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz siedem remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Fulham FC (”The Cottagers”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Cardiff City była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do ”The Cottagers” w 35. minucie spotkania, gdy Aleksandar Mitrović strzelił z karnego pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste czwarte trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Anthony Knockaert z ”The Cottagers”. Była to 39. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Fulham FC.

Drugą połowę zespół Cardiff City rozpoczął w zmienionym składzie, za Diona Sandersona wszedł Lee Tomlin. W 58. minucie arbiter ukarał kartką Michaela Hectora, zawodnika Fulham FC.

Chwilę później trener Fulham FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Stefan Johansen, a murawę opuścił Harry Arter.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Fulham FC, zdobywając kolejną bramkę. W 66. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Josh Onomah. Asystę zanotował Stefan Johansen.

Trener Cardiff City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Roberta Glatzla. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Callum Paterson. W 73. minucie za Davida Hoiletta wszedł Danny Ward. W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Cyrusa Christiego z Fulham FC, a w 81. minucie Joe Rallsa z drużyny przeciwnej.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Callum Paterson67′
77′ Cyrus Christie
Joe Bennett
58′ Michael Hector
Sean Morrison
Tim Ream
Curtis Nelson
60′ Harry Arter
Dion Sanderson46′
78′ Bobby De Cordova-Reid
Leandro Bacuna
39′ 78′ Anthony Knockaert
Joe Ralls81′
 66′ 84′ Josh Onomah
Will Vaulks
84′ Harrison Reed
David Junior Hoilett73′
 35′ (k.) Aleksandar Mitrović
Brad Smith
84′ Zeze Steven Sessegnon
Josh Murphy87′
60′ Stefan Marius Johansen
Marlon Pack
78′ Neeskens Kebano
Robert Nesta Glatzel67′
84′ Kevin McDonald
Lee Tomlin46′
78′ Ivan Cavaleiro
Danny Ward73′

Drużyna Fulham FC zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Cardiff City przyznał jedną.

Zespół ”The Cottagers” w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.