Liga angielska - 43. kolejka Championship: Derby County - Brentford FC 1-3 (1-1)

W spotkaniu 43. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 11 lipca, zespół Derby County przegrał z Brentford FC 1-3 (1-1). Starcie odbyło się na Pride Park Stadium.

S. Benrahma 49',64'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 mecze drużyna Derby County (”Barany”) wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Brentford FC w trzeciej minucie spotkania, gdy Ollie Watkins zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste czwarte trafienie w sezonie.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Jason Knight. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Wayne Rooney.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Niedługo po przerwie zespół gości ponownie objął prowadzenie. W 49. minucie Mohamed Benrahma dał prowadzenie swojej jedenastce. To już szesnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Emiliano Marcondes.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Jasonowi Knightowi z drużyny gospodarzy. Była to 62. minuta meczu.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Brentford FC, zdobywając kolejną bramkę. W 64. minucie Mohamed Benrahma po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 1-3. Bramka padła po podaniu Emiliana Marcondesa.

Po chwili trener Brentford FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Jan Žambůrek, a murawę opuścił Pelenda Dasilva. W tej samej minucie Christian Nørgaard został zmieniony przez Mathiasa Jensena. A kibice Derby County nie mogli już doczekać się wprowadzenia Floriana Jozefzoona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Jason Knight.

Między 80. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Brentford FC: Mohamed Benrahma, Bryan Mbeumo, Rico Henry, na ich miejsce weszli: Tarique Fosu, Joel Valencia, Dominic Thompson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Louie Sibleya, Maksa Birda zajęli: Morgan Whittaker, Graeme Shinnie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Pontus Jansson
81′ Max Bird
Ethan Pinnock
Matt Clarke
Mads Roerslev Rasmussen
George Evans
Emiliano Marcondes Camargo Hansen
 29′ 62′ 80′ Jason Knight
Christian Nørgaard70′
Tom Lawrence
Bryan Mbeumo82′
80′ Louie Sibley
Sergi Canós Tenes
81′ Graeme Shinnie
Tarique Fosu81′
Jordan Brown
Mathias Jensen70′
Jahmal Hector-Ingram
Jan Žambůrek70′
80′ Florian Jozefzoon
Halil İbrahim Dervişoğlu
80′ Morgan Whittaker
Joel Valencia82′

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Derby County przyznał jedną żółtą.

Zespół ”Barany” w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.