Liga angielska - 43. kolejka Championship: Bristol City FC - Reading FC 1-1 (0-0)

W meczu 43. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 19 kwietnia, zespół Bristolu City zremisował z Reading FC 1-1 (0-0). Mecz na Ashton Gate Stadium obejrzało 23 309 widzów.

Y. Meïté 48'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Drużyna Reading FC (”The Royals”) wygrała aż 14 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko osiem.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 29. minucie Korey Smith został zastąpiony przez Liama Walsha.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Reading FC w 48. minucie spotkania, gdy Yakou Meïté strzelił pierwszego gola. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Andrew Rinomhota.

Trener ”The Robins” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Niclas Eliasson, a murawę opuścił Bailey Wright. W 64. minucie w drużynie Reading FC doszło do zmiany. Nélson Oliveira wszedł za Yakou Meïtégo.

Piłkarze Bristolu City odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Josh Brownhill. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Niclas Eliasson.

Chwilę później trener Reading FC postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Oviemuna Ejarię wszedł Thomas Mcintyre, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać remis. W 79. minucie Andreas Weimann został zmieniony przez Matta Taylora, co miało wzmocnić zespół ”The Robins”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Modou Barrowa na Garatha McCleary'ego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Liam Moore
60′ Bailey Wright
Lewis Baker
 72′ Josh Brownhill
Oviemuno Dominic Ejaria73′
Marlon Pack
Andrew Ferai Rinomhota
29′ Korey Smith
Andy Yiadom
79′ Andreas Weimann
Thomas Mcintyre73′
60′ Niclas Eliasson
Callum Harriott
Kasey Palmer
Sam Baldock
29′ Liam Walsh
Daniel Namaso Edi-Mesumbe Loader
Marley Watkins
Garath McCleary82′
79′ Matt Taylor
Nelson Oliveira64′

Przewaga jedenastki Bristolu City w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.