Liga angielska - 43. kolejka Championship: Bolton Wanderers FC - Aston Villa FC 0-2 (0-0)

W starciu 43. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 19 kwietnia, drużyna Boltonu Wanderers przegrała z Aston Villa 0-2 (0-0). Mecz na Macron Stadium obejrzało 17 344 widzów.

43. kolejka Anglia - Championship
2019-04-19 16:00 | Stadion: University of Bolton Stadium | Widzów: 17344 | Arbiter: J. Brooks
Bolton Wanderers FC
Aston Villa FC
0
2
J. Grealish 47'
T. Abraham 57'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 120 pojedynków jedenastka Aston Villa (”The Villans”) wygrała 46 razy i zanotowała 44 porażki oraz 30 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ahmed El Mohamady z ”The Villans”. Była to 17. minuta starcia.

W 36. minucie w jedenastce Boltonu Wanderers (”Kłusaki”) doszło do zmiany. Mark Beevers wszedł za Davida Wheatera. Po chwili trener Boltonu Wanderers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 45. minucie na plac gry wszedł Josh Magennis, a murawę opuścił Gary O'Neil. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Aston Villa w 47. minucie spotkania, gdy Jack Grealish strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Kevin Bakumo-Abraham.

Niedługo później Kevin Bakumo-Abraham wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aston Villa, zdobywając kolejną bramkę w 57. minucie meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 25 strzelonych goli. Przy strzeleniu gola asystował Jack Grealish.

W 60. minucie Kevin Bakumo-Abraham został zastąpiony przez Keinana Davisa. W 64. minucie kartkę obejrzał Mark Beevers z drużyny gospodarzy. Trener Aston Villa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Conora Hourihane'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić John McGinn.

W 74. minucie Axel Tuanzebe został zmieniony przez Mile Jedinaka, co miało wzmocnić jedenastkę Aston Villa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Claytona Donaldsona na Erhuna Öztümera. W 79. minucie kartkę dostał Callum Connolly, zawodnik gospodarzy. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Ahmed Eissa El Mohamady Abdel Fattah17′
79′ Callum Connolly
Tyrone Mings
Jack Hobbs
Neil Taylor
Andrew Taylor
Axel Tuanzebe74′
36′ David Wheater
Albert Adomah
Will Buckley
Jack Grealish  47′
Luca John Connell
John McGinn72′
45′ Gary O'Neil
Glenn Whelan
Joe Williams
Tamy Abraham  57′ 60′
80′ Clayton Donaldson
Anwar El Ghazi
Ben Williams
Matija Šarkić
36′ 64′ Mark Beevers
Birkir Bjarnason
Paweł Olkowski
Conor Hourihane72′
80′ Erhun Aksel Öztümer
Mile Jedinak74′
Josh Vela
Henri Lansbury
45′ Josh Magennis
Keinan Davis60′
Yanic Wildschut
Andre Green

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.