Liga angielska - 43. kolejka Championship: Barnsley FC - Wigan Athletic FC 0-0

W spotkaniu 43. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 11 lipca, drużyna Barnsley FC zremisowała z Wigan Athletic 0-0. Pojedynek odbył się na Oakwell.

43. kolejka Anglia - Championship
2020-07-11 16:00 | Stadion: Oakwell | Arbiter: D. Webb
Barnsley FC
Wigan Athletic FC
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć zespół Barnsley FC (”The Tykes”) wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Wigan Athletic (”The Latics”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Barnsley FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Antonee Robinson z drużyny gości. Była to 38. minuta starcia.

W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aleksa Mowatta, piłkarza Barnsley FC. Chwilę później trener Barnsley FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Conor Chaplin, a murawę opuścił Cauley Woodrow.

W 64. minucie żółtą kartkę otrzymał Elliot Simões z ”The Tykes”. W 71. minucie czerwoną kartkę obejrzał Danny Fox, tym samym zespół gości musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. Kibice ”The Latics” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Joe Gelhardta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Kieran Dowell.

W 75. minucie Jamal Lowe został zmieniony przez Gavina Masseya. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Wigan Athletic: Joe Gelhardtowi w 77. minucie i Joe Williamsowi w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu. W 82. minucie Kilian Ludewig został zmieniony przez Patricka Schmidta, a za Marcela Ritzmaiera wszedł na boisko Aapo Halme, co miało wzmocnić drużynę ”The Tykes”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antonee Robinsona na Toma Pearce'a.

Danny Fox71′
82′ Kilian Ludewig
Cedric Kipre
Michael Sollbauer
Antonee Robinson38′ 87′
Jordan Williams
Nathan Byrne
56′ Alex Mowatt
Kieran Dowell74′
87′ Marcel Ritzmaier
Jamal Lowe75′
Jacob Brown
Sam Morsy
64′ Elliot Jorge Simões Inácio
Kal Naismith
61′ Cauley Woodrow
Joe Williams90′
Callum Styles
Kieffer Moore
Bradley Collins
Jamie Jones
87′ Aapo Halme
Joe Gelhardt74′ 77′
61′ Conor Chaplin
Gavin Massey75′
82′ Patrick Schmidt
Jan Mlakar

Sędzia przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Wigan Athletic, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek drużyna Wigan Athletic będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Hull City AFC. Natomiast w czwartek Leeds United będzie gościć drużynę Barnsley FC.