Liga angielska - 42. kolejka Championship: Wigan Athletic - Queens Park Rangers 1-0 (1-0)

W meczu 42. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 8 lipca, drużyna Wigan Athletic wygrała z Queens Park Rangers 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na DW Stadium.

K. Moore 33'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Jedenastka Queens Park Rangers (”Super Hoops”) wygrała aż dziewięć razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko trzy.

Od pierwszych minut drużyna ”Super Hoops” zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Wigan Athletic (”The Latics”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez zespół Wigan Athletic w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Kieffer Moore. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Sam Morsy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Wigan Athletic.

Trener Queens Park Rangers wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Luke'a Amos. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Dominic Ball. W 57. minucie Todd Kane został zastąpiony przez Jacka Clarke'a.

W tej samej minucie w zespole Queens Park Rangers doszło do zmiany. Olamide Shodipo wszedł za Aramide'a Oteha. W 63. minucie arbiter pokazał kartkę Joe Williamsowi z ”The Latics”. W tej samej minucie trener Wigan Athletic postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Lee Evans, a murawę opuścił Kieran Dowell.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 80. minucie, w jedenastce Wigan Athletic za Kala Naismitha wszedł Gavin Massey, a w zespole Queens Park Rangers Ilias Chair zmienił Faysala Bettachego. W drugiej połowie nie padły gole.

Osman Kakay
63′ Kieran Dowell
Todd Kane57′
Jamal Lowe
Bright Osayi-Samuel
Sam Morsy
Ilias Chair80′
80′ Kal Naismith
Eberechi Eze
63′ Joe Williams
Ryan Manning
 33′ Kieffer Moore
Conor Masterson
63′ Lee Evans
Jack Clarke57′
80′ Gavin Massey
Olamide Shodipo57′
Jan Mlakar

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast ”The Latics” przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Queens Park Rangers w drugiej połowie dokonał czterech zmian.

Już w najbliższą sobotę drużyna Queens Park Rangers rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Sheffield Wednesday FC. Tego samego dnia Barnsley FC będzie gościć zespół Wigan Athletic.