Liga angielska - 42. kolejka Championship: West Bromwich Albion FC - Derby County 2-0 (1-0)

W starciu 42. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 8 lipca, zespół WBA wygrał z Derby County 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na The Hawthorns w West Bromwich.

D. O'Shea 76'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 70 spotkań zespół Derby County (”Barany”) wygrał 27 razy i zanotował 25 porażek oraz 18 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy WBA (”The Baggies”) w 11. minucie spotkania, gdy Grady Diangana strzelił pierwszego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Kamil Grosicki.

W 24. minucie żółtą kartką został ukarany Graeme Shinnie, piłkarz ”Barany”. Kibice Derby County nie mogli już doczekać się wprowadzenia Morgana Whittakera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Duane Holmes. W piątej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Morgan Whittaker z zespołu gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny WBA.

W 51. minucie w zespole ”The Baggies” doszło do zmiany. Callum Robinson wszedł za Gradego Dianganę. W 59. minucie Charlie Austin zastąpił Hala Robsona-Kanu.

W 65. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Lee Buchanan, Jason Knight, a na ich miejsce weszli Craig Forsyth, Graeme Shinnie. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał żółtą kartkę Jasonowi Knightowi z Derby County.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół WBA, zdobywając kolejną bramkę. W 76. minucie wynik na 2-0 podwyższył Dara O'Shea. Asystę zanotował Matheus Pereira.

Po chwili trener WBA postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Filip Krovinović, a murawę opuścił Matheus Pereira. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania żółtą kartkę dostał Jayden Bogle, zawodnik gości. W doliczonej pierwszej minucie starcia za czerwoną kartkę zszedł z boiska Louie Sibley osłabiając tym samym drużynę gości.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

George Evans
 76′ Dara O'Shea
Craig Forsyth65′
Conor Townsend
Graeme Shinnie24′ 65′
 11′ 51′ Grady Diangana
Max Bird
84′ Kamil Grosicki
Matt Clarke
Jake Livermore
Duane Holmes43′
Romaine Theodore Sawyers
Louie Sibley90′
59′ Charlie Austin
Chris Martin84′
83′ Matheus Fellipe Costa Pereira
Jordan Brown84′
83′ Filip Krovinović
Jason Knight65′ 73′
84′ Matt Phillips
Jahmal Hector-Ingram84′
51′ Callum Robinson
Florian Jozefzoon
59′ Hal Robson-Kanu
Morgan Whittaker43′ 45′

Wyjątkowa nieporadność napastników ”Barany” była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter nie ukarał ”The Baggies” żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał cztery żółte i jedną czerwoną.

Zespół WBA w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości dokonała pięciu zmian.