Liga angielska - 42. kolejka Championship: Reading FC - Huddersfield Town FC 0-0

W pojedynku 42. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 7 lipca, drużyna Reading FC zremisowała z Huddersfield Town 0-0. Spotkanie odbyło się na Madejski Stadium.

42. kolejka Anglia - Championship
2020-07-07 19:00 | Stadion: Madejski Stadium | Arbiter: S. Martin
Reading FC
Huddersfield Town FC
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 starcia zespół Reading FC (”The Royals”) wygrał 10 razy i zanotował dziewięć porażek oraz cztery remisy.

Od pierwszych minut zespół Huddersfield Town (”The Terriers”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki ”The Royals” była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 20. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Yakou Meïtégo z Reading FC, a w 39. minucie Harry'ego Toffolo z drużyny przeciwnej.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Jon Gorenc z Huddersfield Town. Kibice ”The Royals” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Michaela Olise'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić George Puşcaş.

W 66. minucie Jonathan Hogg został zmieniony przez Lewisa O'Briena. W 68. minucie sędzia ukarał kartką Pelégo, zawodnika gospodarzy. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Huddersfield Town doszło do zmiany. Elias Kachunga wszedł za Steve'a Mouniégo.

W tej samej minucie trener Huddersfield Town postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Alex Pritchard, a murawę opuścił Emile Smith. Od 86 minuty boisko opuścili zawodnicy Reading FC: Gabriel Osho, Jordan Obita, Pelé, na ich miejsce weszli: Chris Gunter, Lucas Boyé, Garath McCleary. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Chrisa Willocka, Andy'ego Kinga zajęli: Collin Quaner, Demeaco Duhaney.

Christopher Schindler
86′ Gabriel Osho
Harry Toffolo39′
20′ Yakou Meïté
Jonathan Hogg66′
86′ Jordan Obita
Andy King90′
68′ 86′ Judilson Mamadu Pele
Emile Smith Rowe72′
Andrew Ferai Rinomhota
Steve Mounié72′
John Swift
Karlan Ahearne-Grant
66′ George Alexandru Puşcaş
Chris Willock90′
Sam Walker
Joel Coleman
86′ Chris Gunter
Lewis O'Brien66′
66′ Michael Olise
Alex Pritchard72′
Sam Baldock
Elias Kachunga72′
86′ Lucas Ariel Boyé
Rekeil Pyke
86′ Garath McCleary
Collin Quaner90′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami dwóch piłkarzy Reading FC. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna ”The Terriers” w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższy piątek jedenastka ”The Terriers” będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Luton Town FC. Natomiast w sobotę Charlton Athletic FC będzie rywalem zespołu Reading FC w meczu, który odbędzie się w Londynie.