Liga angielska - 42. kolejka Championship: Nottingham Forest - Fulham Londyn 0-1 (0-1)

7 lipca na The City Ground odbył się pojedynek 42. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Nottinghamu Forest i Fulham FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fulham FC 1-0.

H. Arter 45'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 starcia jedenastka Fulham FC (”The Cottagers”) wygrała 14 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz dziewięć remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Fulham FC próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Joshowi Onomahowi z Fulham FC. Była to 44. minuta starcia.

Pod koniec pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Harry Arter dla jedenastki Fulham FC. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fulham FC.

Trener Nottinghamu Forest (”Forest”) postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Ryan Yates, a murawę opuścił Samba Sow. Drugą połowę jedenastka ”Forestu” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Joe Lolleya wszedł Nuno Da Costa.

W 57. minucie Sammy Ameobi zastąpił Adamę Diakhabego. W 64. minucie w drużynie Nottinghamu Forest doszło do zmiany. Alfa Semedo wszedł za Tiaga Silvę. A trener Fulham FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Anthony'ego Knockaerta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Neeskens Kebano.

W 71. minucie Harry Arter został zmieniony przez Stefana Johansena, a za Bobby'ego Reida wszedł na boisko Maxime Le Marchand, co miało wzmocnić zespół ”The Cottagers”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bena Watsona na Aleksa Mightena. Od 83. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Nottinghamu Forest i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Marek Rodak
83′ Yuri Oliveira Ribeiro
Joe Bryan
Tobias Pereira Figueiredo
Michael Hector
Joe Worrall
Denis Odoi90′
57′ Sammy Ameobi
Tim Ream
89′ Matty Cash
Bobby Reid87′
64′ Tiago Silva
Neeskens Kebano70′
46′ Samba Sow
Harry Arter  45′ 71′
85′ Ben Watson
Josh Onomah44′
Lewis Grabban
Harrison Reed
46′ Joe Lolley
Alfie Mawson
64′ Alfa Semedo Esteves
Zeze Steven Sessegnon
46′ Ryan Yates
Stefan Marius Johansen71′
46′ Nuno Miguel da Costa Jóia
Anthony Knockaert70′
57′ Adama Diakhaby
Kevin McDonald
85′ Alex Mighten
Sylvester Jasper

Jedenastka ”The Cottagers” była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół Nottinghamu Forest w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.