Liga angielska - 42. kolejka Championship: Luton Town FC - Barnsley FC 1-1 (1-0)

7 lipca na Kenilworth Road odbyło się spotkanie 42. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Lutonu Town i Barnsley FC. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

A. Halme 84'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Zespół Barnsley FC (”The Tykes”) wygrał aż 10 razy, zremisował dwa, a przegrał tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Lutonu Town nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie Luke Berry dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Luton Town: Simonowi Sludze w 16. i Danielowi Pottsowi w 42. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Lutonu Town.

Drugą połowę drużyna Lutonu Town rozpoczęła w zmienionym składzie, za Elliotta Lee wszedł Andrew Shinnie. W 54. minucie arbiter ukarał kartką Michaela Sollbauera, zawodnika gości.

Trener Barnsley FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Elliota Simõesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Mike-Steven Bähre. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola. W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Madsa Andersena z Barnsley FC, a w 64. minucie Luke'a Berry'ego z drużyny przeciwnej. W 71. minucie Danny Hylton zastąpił Harry'ego Cornicka.

Piłkarze gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na sześć minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Aapo Halme.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku arbiter pokazał kartkę Martinowi Craniemu z Lutonu Town. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Barnsley FC
16′ Simon Sluga
Michael Sollbauer54′
90′ Martin Cranie
Jordan Williams80′
42′ Daniel Potts
Mike-Steven Bähre59′
 13′ 64′ Luke Berry
Alex Mowatt
Pelly Ruddock Mpanzu
Marcel Ritzmaier
James Collins
Jacob Brown
71′ Danny Hylton
Conor Chaplin82′
46′ Elliott Lee
Matthew Wolfe
46′ Andrew Shinnie
Patrick Schmidt83′
Ryan Tunnicliffe
Elliot Jorge Simões Inácio59′
71′ Harry Cornick
Callum Styles80′

Zawodnicy Lutonu Town dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół ”The Tykes” w drugiej połowie dokonał czterech zmian.

Już w najbliższy piątek drużyna Lutonu Town zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej rywalem będzie Huddersfield Town FC. Natomiast w sobotę Wigan Athletic FC zagra z drużyną ”The Tykes” na jej terenie.