Liga angielska - 41. kolejka League Two: Milton Keynes Dons FC - Lincoln City 0-2 (0-1)

W spotkaniu 41. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 6 kwietnia, zespół Milton Keynes Dons przegrał z Lincoln City 0-2 (0-1). Mecz na Stadium mk obejrzało 15 851 widzów.

Bruno Andrade 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Milton Keynes Dons wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 25. minucie arbiter pokazał kartkę Joe Walshowi, zawodnikowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lincoln City w 34. minucie spotkania, gdy John Akinde zdobył z karnego pierwszą bramkę. To już piętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Harry'emu Toffolo z Lincoln City. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lincoln City.

Trener Milton Keynes Dons wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Chukwuemekę Anekego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż 16 strzelonych goli. Murawę musiał opuścić David Wheeler. Między 58. a 64. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Lincoln City i jedną drużynie przeciwnej.

W 65. minucie Dean Lewington został zmieniony przez Ousseynou Cisségo. W 75. minucie Jordan Houghton został zmieniony przez Stephena Walkera, co miało wzmocnić drużynę Milton Keynes Dons. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Shaya McCartana na Lee Frecklingtona. W 77. minucie sędzia przyznał kartkę Jake'owi Heskethowi z jedenastki gospodarzy.

Dopiero w drugiej połowie Bruno Andrade wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lincoln City, strzelając kolejnego gola w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył John Akinde.

Minutę później kartką został ukarany Russell Martin, zawodnik Milton Keynes Dons. W tej samej minucie trener Lincoln City postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Michael O'Connor, a murawę opuścił Bruno Andrade. W piątej minucie doliczonego czasu gry w zespole Lincoln City doszło do zmiany. Matthew Rhead wszedł za Johna Akinde'a.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Neal Eardley
65′ Dean Lewington
Jason Shackell
90′ Russell Martin
Harry Toffolo38′
25′ Joe Walsh
Harry Anderson
55′ David Wheeler
Michael Bostwick58′
77′ Jake Hesketh
Mark O'Hara
75′ Jordan Houghton
Tom Pett
Ryan Harley
John Akinde  34′ (k.) 64′ 90′
64′ Conor McGrandles
Bruno Miguel Carvalho Andrade  90′ 90′
Kieran Ricardo Agard
Shay McCartan83′
Stuart Moore
Josh Vickers
55′ Chukwuemeka Ademola Amachi Aneke
Cian Bolger
65′ Ousseynou Cissé
Lee Angol
Lawson D'Ath
Lee Frecklington83′
David Kasumu
Michael O'Connor90′
75′ Stephen Walker
Jordan Roberts
Ryan Watson
Matthew Rhead90′

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy gospodarzy. Wręczył im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Lincoln City dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.