Liga angielska - 41. kolejka League Two: Cheltenham Town FC - Exeter City FC 1-1 (0-1)

W meczu 41. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 6 kwietnia, drużyna Cheltenham Town zremisowała z Exeter City 1-1 (0-1). Mecz na Jonny-Rocks Stadium obejrzało 4 079 widzów.

41. kolejka Anglia - League Two
2019-04-06 16:00 | Stadion: Jonny-Rocks Stadium | Widzów: 4079 | Arbiter: B. Huxtable
Cheltenham Town FC
Exeter City FC
1
1
C. Thomas 60'
D. Moxey 36'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 pojedynków zespół Exeter City wygrał siedem razy, ale więcej przegrywał, bo dziewięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Exeter City w 36. minucie spotkania, gdy Dean Moxey zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Craig Woodman.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Exeter City.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Exeter City: Jake Taylorowi w 47. i Christemu Pymowi w 54. minucie. W 59. minucie za Christophera Clementsa wszedł Jacob Maddox.

W tej samej minucie w zespole Cheltenham Town doszło do zmiany. Rakish Bingham wszedł za Luke'a Varneya. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Conor Thomas. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Conorowi Thomasowi z Cheltenham Town. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Cheltenham Town postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ryana Brooma wszedł Sean Long, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Cheltenham Town utrzymać remis. W doliczonej siódmej minucie spotkania żółtą kartkę dostał Hiram Boateng, piłkarz gości.

Trzy minuty później czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Christy Pym, osłabiając drużynę gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 54. minucie. W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Exeter City jak grom z jasnego nieba, trener w 11. minucie doliczonego czasu starcia ściągnął z boiska pomocnika Archie Collinsa, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz zespołu James Hamon. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Craig Alan Woodman83′
89′ Ryan Broom
Archie Collins90′
59′ Christopher Clements
Nicky Law
Kevin Patrick Dawson
Jake Taylor47′
 60′ (k.) 65′ Conor Thomas
Ryan Bowman
59′ Luke Varney
Matt Jay68′
Rhys Lovett
James Hamon90′
Jordon Forster
Dara O'Shea
89′ Sean Long
Hiram Boateng83′ 90′
Cameron Pring
Lee Martin
59′ Jacob Christian Maddox
Randell Williams
59′ Rakish Bingham
Lee Holmes
George Lloyd
Donovan Junior Wilson68′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy Exeter City otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.