Liga angielska - 41. kolejka Championship: Swansea City - Sheffield Wednesday 2-1 (0-0)

5 lipca na Liberty Stadium odbył się mecz 41. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Swansea City i Sheffield Wednesday. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Swansea City 2-1.

A. Nuhiu 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Swansea City wygrał aż trzy razy, zremisował pięć, a przegrał tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Jay Fulton ze Swansea City. Była to 33. minuta starcia.

Na drugą połowę drużyna Sheffield Wednesday wyszła w zmienionym składzie, za Kierana Lee wszedł Alex Hunt.

Wysiłki podejmowane przez zespół Swansea City w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie bramkę zdobył Rhian Brewster. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Connor Roberts.

W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Wayne'owi Routledge'owi, zawodnikowi gospodarzy. W 63. minucie Wayne Routledge zastąpił Mike'a van der Hoorna. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Adam Reach z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Swansea City w 66. minucie spotkania, gdy Andre Ayew zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

W 67. minucie w jedenastce Sheffield Wednesday doszło do zmiany. Kadeem Harris wszedł za Adama Reacha. A kibice Swansea City nie mogli już doczekać się wprowadzenia George'a Byersa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Conor Gallagher. Chwilę później trener Sheffield Wednesday postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Atdhe Nuhiu, a murawę opuścił Massimo Luongo. Atdhe Nuhiu spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to już jego czwarta bramka w tegorocznych rozgrywkach.

W 79. minucie Alessio da Cruz został zmieniony przez Jordana Rhodesa, co miało wzmocnić drużynę Sheffield Wednesday. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rhian Brewster na Liama Cullena.

Mimo że zespół Sheffield Wednesday nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 87 ataków oddał tylko cztery celne strzały, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Atdhe Nuhiu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jacob Murphy.

Jedenastce Sheffield Wednesday zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Swansea City.

Adam Reach65′ 67′
33′ Jay Fulton
Barry Bannan
69′ Conor Gallagher
Kieran Lee46′
Matt Grimes
Massimo Luongo70′
Connor Roberts
Jacob Murphy
58′ 63′ Wayne Routledge
Liam Palmer
 52′ 88′ Rhian Brewster
Connor Wickham
 66′ (k.) Andre Ayew
Alessio da Cruz79′
Erwin Mulder
Cameron Dawson
Benjamin Cabango
Ben Hughes
63′ Mike van der Hoorn
Moses Odubajo
69′ George Byers
Liam Shaw
88′ Liam Cullen
Atdhe Nuhiu70′  90′
Yan Dhanda
Jordan Rhodes79′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Swansea City, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Sheffield Wednesday w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.