Liga angielska - 41. kolejka Championship: Middlesbrough FC - Queens Park Rangers 0-1 (0-1)

W starciu 41. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 5 lipca, zespół Middlesbrough FC przegrał z Queens Park Rangers 0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Riverside Stadium.

J. Hugill 32'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 meczów jedenastka Queens Park Rangers (”Super Hoops”) wygrała 13 razy i zanotowała 10 porażek oraz osiem remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Queens Park Rangers zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Middlesbrough FC (”Boro”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Queens Park Rangers w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 32. minucie wynik ustalił Jordan Hugill. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Ryan Manning.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy w zespole ”Super Hoops” doszło do zmiany. Ilias Chair wszedł za Jordana Hugilla. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Marvinowi Johnsonowi z drużyny gospodarzy. Była to 38. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Queens Park Rangers.

W 51. minucie kartkę otrzymał George Saville z Middlesbrough FC. W 65. minucie za George'a Saville'a wszedł Lewis Wing.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Middlesbrough FC doszło do zmiany. Paddy McNair wszedł za Ravela Morrisona. Kibice ”Boro” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lukasa Nmechę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Ashley Fletcher. W 70. minucie Eberechi Eze został zmieniony przez Aramide'a Oteha, co miało wzmocnić zespół Queens Park Rangers. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marvina Johnsona na Haydena Coulsona oraz Patricka Robertsa na Marcusa Taverniera.

W 89. minucie arbiter pokazał kartkę Brittowi Assombalondze, zawodnikowi ”Boro”. W drugiej połowie nie padły gole.

Osman Kakay
38′ 80′ Marvin Johnson
Todd Kane
66′ Ravel Morrison
Luke Amos
80′ Patrick Roberts
Eberechi Eze70′
51′ 65′ George Saville
Ryan Manning
66′ Ashley Fletcher
Bright Osayi-Samuel
89′ Britt Assombalonga
Jordan Hugill  32′ 35′
Aynsley Pears
Liam Kelly
80′ Hayden Coulson
Faysal Bettache
66′ Paddy McNair
Ilias Chair35′
80′ Marcus Tavernier
Jack Clarke
65′ Lewis Wing
Aramide Oteh70′
66′ Lukas Nmecha
Olamide Shodipo

Sędzia nie ukarał ”Super Hoops” żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Jedenastka ”Boro” w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna gości wymieniła dwóch graczy.

Już w najbliższą środę jedenastka Middlesbrough FC rozegra kolejny mecz w Londynie. Jej przeciwnikiem będzie Millwall FC. Tego samego dnia Wigan Athletic FC będzie gościć jedenastkę ”Super Hoops”.