Liga angielska - 41. kolejka Championship: Huddersfield Town - Preston 0-0

4 lipca na John Smith's Stadium odbył się mecz 41. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Huddersfield Town i Prestonu. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

41. kolejka Anglia - Championship
2020-07-04 16:00 | Stadion: John Smith's Stadium | Arbiter: M. Donohue
Huddersfield Town FC
Preston North End FC
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 44 spotkania jedenastka Huddersfield Town (”The Terriers”) wygrała 21 razy i zanotowała 16 porażek oraz siedem remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Prestonu (”The Lilywhites”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Huddersfield Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół ”The Terriers” wyszedł w zmienionym składzie, za Fraizera Campbella wszedł Steve Mounié. Drugą połowę drużyna Huddersfield Town rozpoczęła w zmienionym składzie, za Eliasa Kachungę wszedł Collin Quaner.

W 56. minucie Alex Pritchard zastąpił Emile'a Smitha. Niedługo później trener Prestonu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Jayden Stockley, a murawę opuścił Alan Browne. W tej samej minucie w jedenastce ”The Lilywhites” doszło do zmiany. Sean Maguire wszedł za Josha Harropa.

Chwilę później trener Huddersfield Town postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Karlana Ahearne'a-Granta. Na boisko wszedł Chris Willock, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 84. minucie Ryan Ledson został zmieniony przez Scotta Sinclaira, a za Toma Barkhuizena wszedł na boisko Billy Bodin, co miało wzmocnić zespół ”The Lilywhites”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Trevoha Chalobaha na Jona Gorenca.

Declan Rudd
85′ Trevoh Chalobah
Brad Potts
56′ Alex Pritchard
Alan Browne72′
46′ Fraizer Campbell
Josh Harrop72′
76′ Karlan Ahearne-Grant
Ryan Ledson84′
46′ Elias Kachunga
Ben Pearson
Joel Coleman
Connor Ripley
Demeaco Duhaney
Darnell Fisher
85′ Jon Gorenc Stankovič
Jordan Storey
Andy King
Tom Bayliss
56′ Emile Smith Rowe
Billy Bodin89′
46′ Steve Mounié
Scott Sinclair84′
Rekeil Pyke
Sean Maguire72′
46′ Collin Quaner
David Nugent
76′ Chris Anthony Willock
Jayden Stockley72′

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Prestonu w drugiej połowie dokonał czterech zmian.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Huddersfield Town będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Reading FC. Natomiast w środę Sheffield Wednesday FC będzie gościć jedenastkę Prestonu.