Liga angielska - 41. kolejka Championship: Blackburn Rovers FC - Leeds United 1-3 (0-2)

4 lipca na Ewood Park odbyło się spotkanie 41. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Blackburnu Rovers i Leeds United. Starcie zakończyło się zwycięstwem Leeds United 3-1.

M. Klich 53'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 66 meczów jedenastka Leeds United (”Pawie”) wygrała 30 razy i zanotowała 23 porażki oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Patrick Bamford wywołał eksplozję radości wśród kibiców Leeds United, zdobywając bramkę w siódmej minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Mateusz Klich.

W 22. minucie Elliott Bennett został zmieniony przez Stewarta Downinga. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Leeds United: Mateuszowi Klichowi w 25. i Luke'owi Aylingowi w 28. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Leeds United w 40. minucie spotkania, gdy Kalvin Phillips strzelił drugiego gola.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Adam Armstrong. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Zespół Blackburnu Rovers ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 53. minucie wynik na 1-3 podwyższył Mateusz Klich.

Po chwili trener Blackburnu Rovers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Dominic Samuel, a murawę opuścił Lewis Holtby. W tej samej minucie w zespole ”Wędrowców” doszło do zmiany. Danny Graham wszedł za Sama Gallaghera. A kibice Leeds United nie mogli już doczekać się wprowadzenia Hernandeza Pablę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Tyler Roberts.

W 69. minucie Lewis Travis został zmieniony przez Jacoba Davenporta, a za Joe Rothwella wszedł na boisko John Buckley, co miało wzmocnić jedenastkę Blackburnu Rovers. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mateusza Klicha na Jamiego Shackletona w 89. minucie. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Christian Walton z Blackburnu Rovers. Była to 74. minuta meczu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Roberts
74′ Christian Walton
Barry Douglas
69′ Lewis Travis
Ben White
60′ Lewis Harry Holtby
Jack Harrison
22′ Elliott Bennett
Mateusz Klich  53′ 25′ 89′
Bradley Johnson
Kalvin Phillips  40′
69′ Joe Rothwell
Patrick Bamford  7′
60′ Sam Gallagher
Ezgjan Alioski
 48′ Adam Armstrong
Leif Davis
69′ John Buckley
Robbie Gotts
69′ Jacob Davenport
Pascal Struijk
22′ Stewart Downing
Hernandez Dominguez Pablo61′
Harrison Chapman
Jamie Shackleton89′
60′ Danny Graham
Jordan Stevens
60′ Dominic Samuel
Ian Carlo Poveda-Ocampo

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Leeds United w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Blackburnu Rovers rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Cardiff City FC. Natomiast w czwartek Stoke City FC zagra z jedenastką ”Pawii” na jej terenie.