Liga angielska - 40. kolejka Championship: Leeds United - Luton Town FC 1-1 (0-0)

30 czerwca na Elland Road odbył się mecz 40. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Leeds United i Lutonu Town. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

H. Cornick 50'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Zespół Leeds United (”Pawie”) wygrał aż dziewięć razy, zremisował osiem, a przegrał tylko pięć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Callum McManaman z Lutonu Town. Była to druga minuta pojedynku.

Na murawie, jak to często zdarzało się Leeds United w tym sezonie, pojawił się Gaetano Berardi, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 12. minucie Liama Coopera. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

A trener Lutonu Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Harry'ego Cornicka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie osiem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Callum McManaman. Posunięcie trenera było słuszne. Harry'ego Cornicka zdobył dającą prowadzenie bramkę w 50. minucie spotkania. Na drugą połowę zespół Leeds United wyszedł w zmienionym składzie, za Gaetana Berardiego wszedł Ezgjan Alioski.

Tuż po przerwie drużyna Lutonu Town pokazała swoją wyższość. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Harry Cornick. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Ryan Tunnicliffe.

W 55. minucie arbiter pokazał kartkę Cameronowi Carterowi-Vickersowi, zawodnikowi Lutonu Town. W 61. minucie Mateusz Klich zastąpił Hernandeza Pablę.

Piłkarze gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 63. minucie gola wyrównującego strzelił Stuart Dallas. Asystę przy bramce zaliczył Ezgjan Alioski.

W 64. minucie Martin Cranie został zmieniony przez Jamesa Collinsa, a za Dannego Hyltona wszedł na boisko Luke Bolton, co miało wzmocnić zespół Lutonu Town. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stuarta Dallasa na Jamiego Shackletona w czwartej minucie doliczonego czasu starcia. Między 74. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

James Bree
12′ Liam Cooper
Sonny Bradley
 63′ 90′ Stuart Dallas
Cameron Carter-Vickers55′
Ben White
Martin Cranie64′
Jack Harrison
Matthew Pearson
61′ Mateusz Klich
James Shea
12′ 46′ Gaetano Berardi
Luke Bolton64′
61′ Hernandez Dominguez Pablo
Isaiah Brown
90′ Jamie Shackleton
James Collins64′ 88′
46′ Ezgjan Alioski
Harry Cornick46′  50′ 74′
Ian Carlo Poveda-Ocampo
Elliott Lee

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Lutonu Town przyznał pięć żółtych.

Jedenastka gospodarzy wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna Lutonu Town w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Lutonu Town będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Reading FC. Tego samego dnia Blackburn Rovers FC będzie gościć zespół Leeds United.