Liga angielska - 40. kolejka Championship: Birmingham City - Huddersfield Town 0-3 (0-1)

W starciu 40. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 1 lipca, drużyna Birminghamu City przegrała z Huddersfield Town 0-3 (0-1). Pojedynek odbył się na St Andrew's Trillion Trophy Stadium.

40. kolejka Anglia - Championship
2020-07-01 19:00 | Stadion: St Andrew's Trillion Trophy Stadium | Arbiter: R. Jones
E. Kachunga 72'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 70 meczów jedenastka Huddersfield Town (”The Terriers”) wygrała 26 razy i zanotowała 21 porażek oraz 23 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”The Terriers” w 10. minucie spotkania, gdy Karlan Ahearne-Grant zdobył z karnego pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego osiemnaste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Huddersfield Town.

W 50. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gości.

Jedenastka Birminghamu City ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Fraizer Campbell. Sytuację bramkową stworzył Harry Toffolo.

Trener Huddersfield Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Steve'a Mouniégo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie aż osiem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Fraizer Campbell. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejnego gola. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Lewisowi O'Brienowi z zespołu gości. Była to 66. minuta starcia. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Huddersfield Town doszło do zmiany. Alex Pritchard wszedł za Emile'a Smitha.

W 70. minucie za Karlana Ahearne'a-Granta wszedł Andy King.

Trzeba było trochę poczekać, aby Elias Kachunga wywołał eksplozję radości wśród kibiców Huddersfield Town, zdobywając kolejną bramkę w 72. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Steve Mounié.

W 83. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Trevoh Chalobah, Collin Quaner, a na ich miejsce weszli Demeaco Duhaney, Elias Kachunga. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.