Liga angielska - 4. kolejka League Two: Stevenage FC - Bradford City AFC 0-1 (0-1)

W pojedynku 4. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 20 sierpnia, drużyna Stevenage FC przegrała z Bradford City 0-1 (0-1). Mecz na The Lamex Stadium obejrzało 2 833 widzów.

4. kolejka Anglia - League Two
2019-08-20 20:45 | Stadion: The Lamex Stadium | Widzów: 2833 | Arbiter: C. Pollard
Stevenage FC
Bradford City AFC
0
1
T. Soares 42' (samob.)

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Stevenage FC wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut zespół Bradford City zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Stevenage FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 29. minucie za Adama Henleya wszedł Hope Akpan.

W 42. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Stevenage FC Tom Soares. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Bradford City.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia wręczył kartkę Jamesowi Vaughanowi z drużyny gości. W 60. minucie Paul Taylor został zmieniony przez Bena Kennedy'ego, co miało wzmocnić jedenastkę Stevenage FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Seana Scannella na Omariego Patricka w 74. minucie.

Trener Stevenage FC postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Joela Byroma i na pole gry wprowadził napastnika Jacka Smitha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 83. minucie kartką został ukarany Hope Akpan, piłkarz gości. Na pięć minut przed zakończeniem starcia w zespole Stevenage FC doszło do zmiany. Joel Rollinson wszedł za Luisa Fernandeza.

Richard O'Donnell
85′ Luis Fernandez
Adam Henley29′
Christopher Stokes
Anthony O'Connor
Luther Wildin
Ben Richards-Everton
81′ Joel Byrom
Connor Wood
Noor Husin
Daniel Devine
42′ (samob.) Tom Soares
Clayton Donaldson
60′ Paul Taylor
James Vaughan48′
Sacha Bastien
Sam Hornby
Jamie Fielding
Tyler French
81′ Jack Smith
Paudie O'Connor
Arthur Iontton
Hope Akpan29′ 83′
85′ Joel Rollinson
Jermaine Anderson
Jason Cowley
Luca Colville
60′ Ben Kennedy
Omari Patrick74′

Sędzia nie ukarał zawodników Stevenage FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Drużyna Stevenage FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości dokonała dwóch zmian.

Już w najbliższą sobotę drużyna Bradford City zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Forest Green Rovers FC. Tego samego dnia Mansfield Town FC będzie gościć drużynę Stevenage FC.