Liga angielska - 4. kolejka League Two: Port Vale FC - Forest Green Rovers FC 2-1 (2-1)

W spotkaniu 4. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 20 sierpnia, zespół Port Vale wygrał z Forest Green Rovers 2-1 (2-1). Mecz na Vale Park w Stoke-on-Trencie obejrzało 4 010 widzów.

J. Mills 6'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Forest Green Rovers wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W drugiej minucie arbiter pokazał kartkę Christianowi Montañowi, piłkarzowi Port Vale.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Port Vale w czwartej minucie spotkania, gdy Richie Bennett zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył James Gibbons.

Piłkarze Forest Green Rovers nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Joseph Mills.

W 25. minucie kartkę otrzymał David Worrall z zespołu gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby David Amoo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Port Vale, strzelając kolejnego gola w 34. minucie pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Forest Green Rovers rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dominica Bernarda wszedł Taylor Allen. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Matt Mills z Forest Green Rovers. Była to 49. minuta starcia.

W 64. minucie Junior Mondal zastąpił Dayle'a Grubba. W 79. minucie Christian Montaño został zmieniony przez Ryana Lloyda, a za Richie Bennetta wszedł na boisko Tom Pope, co miało wzmocnić drużynę Port Vale. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aarona Collinsa na Mathewa Stevensa. W drugiej połowie nie padły bramki.

Matt Mills49′
 34′ David Amoo
Ebou Adams
2′ 79′ Christian Alexis Montaño Castillo
Nathan McGinley
Tom Conlon
James Morton
Luke Joyce
Carl Winchester
25′ David Worrall
Junior Mondal64′
 4′ 86′ Richie Bennett
Kevin Patrick Dawson
79′ Ryan Lloyd
Dayle Grubb64′
Mark Cullen
Taylor Allen46′
86′ Tom Pope
Mathew Stevens81′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Port Vale, a piłkarzom gości pokazał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna Forest Green Rovers w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Forest Green Rovers rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Bradford City AFC. Tego samego dnia Grimsby Town FC będzie rywalem drużyny Port Vale w meczu, który odbędzie się w Cleethorpes.