Liga angielska - 4. kolejka League Two: Morecambe FC - Port Vale FC 1-0 (0-0)

3 października na Globe Arena odbył się pojedynek 4. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Morecambe i Port Vale. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Morecambe 1-0.

A. Phillips 76'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 starć jedenastka Port Vale wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Port Vale próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 54. minucie w drużynie Morecambe doszło do zmiany. Liam McAlinden wszedł za Carlosa Gomesa. W 61. minucie za Marka Cullena wszedł Theo Robinson.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Port Vale doszło do zmiany. Danny Whitehead wszedł za Scotta Burgessa.

Jedyną bramkę meczu dla Morecambe zdobył z karnego Adam Phillips w 76. minucie. Od 77. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 77. minucie Devante Rodney został zmieniony przez Davida Amoo, co miało wzmocnić zespół Port Vale. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adama Phillipsa na Yanna Songo'o w 80. minucie oraz Liama Gibsona na Kelvina Mellora w tej samej minucie.

Leon Legge77′
85′ 88′ Liam Gibson
David Fitzpatrick
Aaron Wildig
Scott Burgess74′
90′ John O'Sullivan
Tom Conlon
54′ Carlos Mendes Gomes
Luke Joyce
Alex Kenyon
David Worrall
 76′ (k.) 80′ Adam Phillips
Adam Crookes
88′ Kelvin Mellor
David Amoo77′
Ben Pringle
Christian Alexis Montaño Castillo
80′ Yann Songo'o
Danny Whitehead74′
Ajay Leitch-Smith
Tom Pope
54′ Liam McAlinden
Theo Robinson61′

Przewaga drużyny Port Vale w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Port Vale pokazał jedną.