Liga angielska - 4. kolejka League Two: Macclesfield Town FC - Morecambe FC 0-1 (0-0)

20 sierpnia na Moss Rose Ground odbyło się starcie 4. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Macclesfield Town i Morecambe. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Morecambe 1-0. Na stadionie zasiadło 1 862 widzów.

4. kolejka Anglia - League Two
2019-08-20 20:45 | Stadion: Moss Rose Ground | Widzów: 1862 | Arbiter: P. Marsden
Macclesfield Town FC
Morecambe FC
0
1
R. Sutton 65'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów zespół Macclesfield Town wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 52. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lewisa Alessandrę z Morecambe, a w 58. minucie Milesa Welcha-Hayesa z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Lewis Alessandra został zmieniony przez Andrew Tutte'a.

Jedyną bramkę meczu zdobył Ritchie Sutton dla drużyny Morecambe. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Steven Old.

W 70. minucie kartkę otrzymał John O'Sullivan z zespołu gości. Po chwili trener Morecambe postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Cole'a Stocktona wszedł Rhys Oates, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Theo Vassella z Macclesfield Town, a w 85. minucie Toma Brewitta z drużyny przeciwnej.

Na sześć minut przed zakończeniem meczu w zespole Morecambe doszło do zmiany. Kevin Ellison wszedł za Shauna Millera.

Barry Roche
67′ Eddie Clarke
Tom Brewitt85′
Fiacre Kelleher
Adam Buxton
82′ Theo Vassell
Jordan Cranston
58′ Miles Welch-Hayes
Samuel Lavelle
76′ Ben Stephens
Steven Old
Theodore Archibald
Ritchie Sutton  65′
Jay Harris
John O'Sullivan70′
76′ Jak McCourt
Mark Halstead
76′ Virgil Gomis
Ibrahim Bakare
Fraser Horsfall
Rhys Oates79′
67′ Corey O'Keeffe
Kevin Ellison84′
76′ Connor Kirby
Lamine Jagne
Jacob Blyth
Andrew Tutte58′

Ajay Leitch-Smith

Sędzia wręczył dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Morecambe przyznał trzy.

Już w najbliższą sobotę drużyna Morecambe będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Exeter City FC. Tego samego dnia Scunthorpe United FC zagra z drużyną Macclesfield Town na jej terenie.