Liga angielska - 4. kolejka League Two: Forest Green Rovers FC - Walsall FC 1-1 (0-1)

W pojedynku 4. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 3 października, drużyna Forest Green Rovers zremisowała z Walsall FC 1-1 (0-1). Mecz odbył się na The Innocent [Insert Name Here] Stadium w Nailsworth.

4. kolejka Anglia - League Two
2020-10-03 16:00 | Stadion: The Innocent [Insert Name Here] Stadium | Arbiter: Anthony Coggins
Forest Green Rovers FC
Walsall FC
1
1
J. Matt 61'
C. Lavery 14'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Walsall FC (”The Saddlers”) wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Walsall FC w 14. minucie spotkania, gdy Caolan Lavery strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł George Nurse.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Rory Holden z drużyny gości. Była to 36. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Walsall FC.

Na drugą połowę zespół Walsall FC wyszedł w zmienionym składzie, za George'a Nurse'a wszedł Alfie Bates. W 53. minucie za Jaydena Richardsona wszedł Scott Wagstaff.

W 60. minucie boisko opuścili piłkarze Walsall FC: Elijah Adebayo, Wes McDonald, a na ich miejsce weszli Stuart Sinclair, Caolan Lavery.

Bramkarz Walsall FC wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż 10 razy, ale nie zachował czystego konta. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Jamille Matt. Asystę przy bramce zaliczył Aaron Collins.

W 75. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Liama Kitchinga z Forest Green Rovers, a w 77. minucie Zaka Julesa z drużyny przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

James Clarke
75′ Liam Kitching
Zak Jules77′
Jordan Moore-Taylor
Dan Scarr
53′ Jayden Richardson
Caolan Lavery  14′ 60′
 61′ Jamille Matt
Alfie Bates46′
53′ Scott Wagstaff
Elijah Adebayo60′

Przewaga drużyny Forest Green Rovers w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Forest Green Rovers, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.

Jedenastka Forest Green Rovers w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.